Motor yapımı hakkında yardım

Motor123

Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben foruma yeni kayıt oldum. Kayıt olma nedenim motor yapmak istememdir. Youtube gibi sitelerde motor yapımı var ama ben kendim nasıl çalıştığı anlayarak yapmak istememdir. Eğer motor yapabilirsem bu motorla birde rüzgar gülü yapıp bir telefonu sarj edecek kadar enerji üretmek fikrim var. Bu konularda yeniyim. İlk olarak ne yapmam lazım. Biraz bilgi açısından ve teknik destek verirseniz iyi olur. Konunun yeri yanlış yerdeyse özür dilerim. İyi forumlar. :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
öncelikli forumda arama yapıp aradığın konularda daha önceden açılmış konular var mı diye bakabilirsin.
kendi motorunu yapman içinde motor sarma işini öğrenmen lazım (bakır tellerden sarım yapman lazım)

Merhaba
Yaşınız gerçek ise torunum diye hitap edeyim.Demirci dükkanından 250 x 30 x 2 mm boyutlarında bir lama demir(ham demir) kestirip ustaya düzgün bir "U" olacak şekilde büksün.Bu işlem bitince tekrar yaz devam edeyim.

elektrik üretmek için senkron bir motor gerekir bundan çıkan alternatif akımıda doğru akıma çevirmek içinde bir doğrultmaç devresi gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri