servo motor uni3401 sürücü

harun982

Üye
Selam arkadaşlar.

Elimde C.T UNİ3401 SÜRÜCÜ VAR. 15 KW

MOTORDA TİTREME VE ZORLAMA VAR GİBİ. DEVİR YÜKSELDİKÇE SES ÇOĞALIYOR.

GÖZLE GÖRÜLÜR BİR MEKANİK ZORLAMA YOK EL İLE ÇEVİRDİĞİMİZDE DE SIKINTI YOK.

FAKAT BİZ SESİN MOTORDAN GELDİĞİNE EMİN OLMAK İÇİN MOTORU MAKİNADAN BAĞIMSIZ ÇALIŞTIRMAK İSTİYORUZ.

ONUDA YAPAMIYORUM. KAYIŞLARI ÇIKARDIĞIM ZAMAN STARTA BASINCA MAKİNA ARIZA VERİYOR. ÇALIŞMIYOR.

MOTORU MANUEL OLARAK NASIL ÇALIŞTIRABİLİRİM.

BİRDE MOTORUN ARKASINDA RESOLVER VAR O ARIZALANMIŞ ONU DEĞİŞTİRDİM YENİSİ İLE ONUNDA GALİBA BİR AYARI OLUYORMUŞ AYAR HAKKINDA BİLGİNİZ VARMI ACABA.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER KOLAY GELSİN.

Arkadaşım motora inverter üzerinden start vererek çalıştırabilirsin.Makina motorun hareketini görmediğinden arıza vermiştir.Motoru manual çalıştırdıktan sonra inverter paneli var ise motor çalışıyorken resolver ayarı ile oynayıp motorun en düşük akım çektiği noktada bırakman gerekiyor.Ama işin çok zor.Kolay gelsin.
profesyonel yardım istersen SİMERKOM elektronik servo konusunda gayet iyi yardımcı olacaklardır...

Pr 00.05 = 4 yap key pad kontrol sonra yeşil tuşa bas sonra yukarı ok tuşuna bas durdurmak için kırmızı ama söylediklerinden tahminim enkoder u v w dan biri yok

Not büyük güçlü servolarda elle resolver ayarı yapmaya çalışmak motor mıknatıslarının dağılmasına neden olbilir ufak güçlerde uygulanıyor ama sağlıklı bir yöntem değil

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri