Zaman Rölesi ile Motorun Periyodik Çalışması

murat_15

Üye
iyi günler arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim 3fazlı asenkron motoru zaman rölesi ve kontaktör kullanarak periyodik olarak çalıştırmaya yararayan devre lazım yani start butonuna bastıktan sonra motor çalışmaya başlayacak 10saniye çalışıp duracak 10saniye sonra tekrar çalışmaya devam edcek taki stop butonuna basana kadar....

Moderatör tarafında düzenlendi:
iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 10.jpg
    10.jpg
    21.2 KB · Görüntüleme: 575
iyi günler arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim 3fazlı asenkron motoru zaman rölesi ve kontaktör kullanarak periyodik olarak çalıştırmaya yararayan devre lazım yani start butonuna bastıktan sonra motor çalışmaya başlayacak 10saniye çalışıp duracak 10saniye sonra tekrar çalışmaya devam edcek taki stop butonuna basana kadar....

Arkadaşımız cevaplamış sorunu. Ek olarak Zaman Rölesini Çok Fonksiyonlu Olarak seçersen çizimdeki altta bulunan 2. Zaman Rölesine gerek kalmaz.

olur arkadaşım sana bir start ve stop için röle rölenin bir kontagından zaman layıcı röleler var bu röleler otamatik kömür sobalarında kullanılıyor veya flaşör röleler de olur flaşor rölenin kontagınıda kantaktörün bobin ucuna baglarsan dediğin gibi çalışır ben boludayım yakınsak yardımcı olurum

onuur arkadaşımızın verdiği vevap doğrudur

Çok tşk.. ederim arkadaşlar... benim için çok önemliydi......

Bi devrede benden fakat norm felan arama anlamadığın bişi olursa yardımcı olurum.çizimi paintte yaptım çünki.

Ekli dosyalar

• KUMANDA.JPG
    KUMANDA.JPG
    13.1 KB · Görüntüleme: 342
devre mantıksal olarak doğru ama kontak gecikmelerinden dolayı pratikte sıkıntı yaşayabileceğiniz kanısındayım.

devrenin çalışma mantığı lazım bana yardımcı olursanız seviniirm

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri