zaman röleli lamba tesisatı işin içinden çıkamadım

Tamam eldeki malzemeyi say, hareket sensörün var mı, diğer sensörlere adamı nasıl gösterecen hayvan değil ki bu eğitesin öğretesin. Yok kapı açılınca lamba yansın yeter desen tamam.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
w0475.bmp

sensor cınsı ne ?
sensorun cınsıne gore kumanda degısebılır

hocam sanada ilgin ve alakan için tşk ederim fabrikada çalışıyorum malzeme seçme şansım yok elde olan malzeme 5 adet led lamba 5 adet 220 ac giriş 24 v dc çıkış güç kaynağı 1 adet zaman rölesi 1 adet normal röle 2 adet kontaktör hareket sensörü hareket algıladıgında lamalar yanacak örnek 30dk sayacak 30dk sonra sönecek ve başa dönecek güç devresi tamamda kumanda devresini çizemedim mustafa abimiz çizmiş tşk ederim onada.

hiçbişey yapamıyorsan hareket sensorunun içinde zamani ayarlıyan pot. var bunun önünde bir elektrolitik kondansatör sensorlerde zaman 30 dk genelde kullanılmadığı için kondansatörün değerını duşuk koyarlar bir televizyoncuya gıt kardeşım bunun kondansatorunun değerını örnek 10 mfarad ıse 100 mfarad kondansatör taktır zaman ayarla yarım saat hatta ıstersen 45 dk devamında led lamba dıyorsun hareket sensorunun rölesı bukadar yuku rahat çeker 15-20 lamba bağlıyacaksan bir kontaktoru çektır kumanda olarak kontaktor un kontak uçlarına yuku ver

arkadaşım verilen cevaplardan daha basiti yok. arkadaşlar sana kumanda devresinide vermiş normal hareket sensörünüde(aydınlatma için) önermiş daha açıklayıcı bence sen bu işten vazgeç bir elektrikçi çağırabilirsin

s.a elindeki sensorun cıkıs ucunu zaman rölesinin bobınıne bagla zaman rölesinin zaman ayarını yap bunu yapmakta ne var kardesım o kadar basıt bır sıstemkı yazdıgını lıse öğrencısı bıle yapar bunu zaman rölesinin normalde acık kontagını kullan ayarladıgın sürece kontaktörü cektirsin şemasını çizmeye bile gerek yok

Sensor zaman rolesini kum edecek z rolesinin com ucuna faz vereceksin no yada tipe gore nc den ckip kont bobini ordan selamun aleykum guc devresinide yaprsn artk o kolay zaten..

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,949
Son üye
mrterenky_

Yeni konular

Geri