Yeni Nesil S7-1200 PLC'LER

very

Üye
Arkadaslar herkese selamlar

Sıemens'ten s7-1200 plc lerle ilgili bir mail aldım bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.....

Değerli Müşterimiz
Sizleri Simatic ailesinin yeni ürünü Simatic S7-1200 modüler kontrolör ve gerçek anlamda entegre çalışan yazılımı STEP 7 V10.5 ile ilgili bilgilendirmek istiyoruz.

Simatic S7-1200 uzun vadede S7-200'ün yerini alacak, küçük ve orta ölçekli uygulamalarda ekonomik çözümler sunmamızı sağlayacak yeni modüler kontrolörümüzdür. Kullanıcı dostu entegre yazılım hem PLC'yi hemde HMI'yi
(Basic Paneller) ortak çatı altında tek bir editörle programlamaya olanak tanımaktadır. Yeni modüler donanım ise daha az yer, daha teknolojik fonksiyonlar, daha fazla hafıza alanı, daha fazla hız ve daha ekonomik konfigürasyonlar
sunmaktadır.

Simatic S7-1200 CPU ve modülleri Türkiye stoklarına girmiştir ve bayilerimizden
tedarik edilebilir.

S7-1200 ile ilgili daha detaylı bilgi ve "Eğitim seti kampanyası" için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz. Eğitim seti kampanyası kapsamında S7-1200 eğitim seti satın alındığında, 1kişi 2 günlük S7-1200 Upgrade eğitimine ücretsiz katılabilmektedir.

İnternet adresi:Siemens A.Ş. - SIMATIC S7-1200

Ekli dosyalar

• Sıemens s7-1200 fiyat listesi.pdf
    41.7 KB · Görüntüleme: 893
  • SIMATIC_S7_1200_katalog.pdf
    2.7 MB · Görüntüleme: 992
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar biz bu plc yi kullanıyoruz yanlız yeni oldugu için daha gelişme aşamasında s7 200 un hemen hemen aynısı diyebilirim küçük işletmeler için son derece idaal bi cihaz vede ucuz

kullananlar bilir, siemens S7 1200 yazılımını unitronics oplc yazılımına benzetmiş.
Bir de siemens bu yeni ürünler ile çakma S7-200 lere engel olmak istiyor olabilir mi? malum piyasada çin malı S7 200 uyumlu ürünler cirit atmakta

arkadaşlar biz bu plc yi kullanıyoruz yanlız yeni oldugu için daha gelişme aşamasında s7 200 un hemen hemen aynısı diyebilirim küçük işletmeler için son derece idaal bi cihaz vede ucuz

step 7 v10.5 nasıl bir program step7 microwin v4 ile çok fark varmı arasında rahatlıkla geçiş yapabilirmiyiz. Yoksa s7-300 tarzı bir programlamamı yapmışlar biraz bahsedebilirsen sevinirim... :D

S7 1200 ün amacı daha çok iş daha az maliyet ve piyasadaki binbir çeşit PLC yi saf dışı bırakmak. Yazılımına gelince SCOUT tarzı desem yeridir...

acaba s7200 ün yazılımını convert felan etmek mümkünmü 1200 a ??
birde micro-win e göre nasıl daha mı kolay daha mı zor ?

Covert olayını bilmiyorum ama bu hafta araştırırım bunu v ayrıca S7 1200 serilerinde programlama yapabilmek için PPI kablosuna gerek yok. Bunun yerine ethernet koymuşlar...

Step7 Microwin den Automation TIA programına geçiş malesef yok...

Arkadaşlar ben bu Step7 v10.5 programını temin ettim ancak kurarken bir noktada dil seçmemi istiyor. (Almanca yada İngilizce) Dil seçtikten sonra sanırım yer göstermemi istiyor. nereye kurulsun gibi...
Ama nereyi seçersem seçeyim devam etmiyor. Aceba bilgisi yada bir fikri olan varmı...
Yoksa Step7 4.0 varken onu kuramıyormuyum....

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri