Yeni Cnc Tasarımı(AduKet)

byket

Üye
Arkadaşlar solid works ile yeni yapacağım cnc için çalışmalara başladım. Prototibini ahşaptan yapmıştım birazda destek buldum ve kendime daha profesyonel bir router yapmak için paçayı sıvadım. Şimdilik resimler deki gibi bir tasarım yapıyorum. Fakat sizlerin görüş ve önerilerinize göre çalışmama yön vermek istiyorum, fikirlerinizi esirgemezseniz çok memnun olurum :)

Ekli dosyalar

• yenicnc1.JPG
    yenicnc1.JPG
    53.5 KB · Görüntüleme: 331
  • yenicnc2.JPG
    yenicnc2.JPG
    22.3 KB · Görüntüleme: 327
  • yenicnc3.JPG
    yenicnc3.JPG
    32.7 KB · Görüntüleme: 313
  • yenicnc4.JPG
    yenicnc4.JPG
    22.9 KB · Görüntüleme: 313
yan demirler çok ince olmuş
6 şiddetindeki deprem gibi oynar bence

Oraya desktek mi atayim L profil ile veya 10mm yapayım ?

Arkadaşlar solid works ile yeni yapacağım cnc için çalışmalara başladım. Prototibini ahşaptan yapmıştım birazda destek buldum ve kendime daha profesyonel bir router yapmak için paçayı sıvadım. Şimdilik resimler deki gibi bir tasarım yapıyorum. Fakat sizlerin görüş ve önerilerinize göre çalışmama yön vermek istiyorum, fikirlerinizi esirgemezseniz çok memnun olurum :)
---
Projende başarılar dilerim Kerem.Arkanda ve takipteyiz...

Çok teşekür ederim abim. Şurası şöyle olsun yada şu şekilde daha iyi olur dediğiniz yerler olursa fikirlerinizi bekliyorum.

bence ray ve araba kullan ??
alt destekli çubuk ve onların üstündeki giden arabalar zamanla çok çabuk boşluk oluyor denedim

bence ray ve araba kullan ??
alt destekli çubuk ve onların üstündeki giden arabalar zamanla çok çabuk boşluk oluyor denedim
:( Ray araba benim makinenin tüm parçaları kadar para tutuyor. Bütçemi fazlası ile aşıyor o yüzden bunu tercih ettim. 2.7 metre ray ve 12 araba çok pahalıya patlar bana :( bütçemi sonuna kadar zorluyuyorum bunun için bile bi ay bf bk alsam diger ay lazer kesim yaptırsam diye düşünürken o biraz lüks :D

o zaman para biriktir hemen başlama derim. yoksa paran çöp olmasın ayrıca o kadar büyük bir makineye ihtiyacın olmaz ki

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri