Yem fabrikalarında otomasyon

bambik

Üye
Herkese iyi geceler,

Yem fabrikalarının elektrik veya otomasyon sistemleri hakkında bilgi alabilir miyim? Hidrolik veya pnömatik sistemler hangi uygulamalarda kullanılır? diğer merak ettiğim ise tecrübe edinmek için iyi bir sektör müdür? bir çimento veya demir-çelik sektörü değil, hatta gördüğüm bir çok fabrikadan daha küçük, daha sade alana sahipler fakat yinede bir çok yönden komplike olduğuna eminim.

Şu anda başka bir sektörde çalışıyorum ve geçiş yapma konusunda da kararsızım aslında...
Bu konuda bilgisi olanlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

İş yerleri birbirleri ile kıyaslanabilir ancak çalışmadan emin olamazsınız.

tozlu hava biriken pislikler
filitresi iyi degilse bir sure sonra aldigin nefes seni deli eder.

Evet bir kere gitmistim koku cok agirdi bende faranjitde var toza karsi alerjide.. Fakat su anda aldigim maasi ev kirasi vermeden kendi memleketimde alacam. Ayrica ailemde orda. Vardiyali oldugu icin yuksek lisansada bavurabilirim.

Su anda calistigim yerde pnomaktik valfler, sensorler ve bi cok robot var. Gida sektorunde calisiyorum. Temiz yani. Fakat fabrikadaki islerden kendi calismalarima vakit ayiramiyorum, ne evde nede iste acip plc ile uygulama yazma veya incelemeye zamanim olmuyor. Bu yonden eksik kaliyorum.

Macix haklisin ama calisan biri yardimci olabilir bence.
Egypt tesekkur ederim uyarin icin dikkate alacam. Peki ilk mesajda soyledigim konuda bilgin var mi?

Yem fabrikalarinin bir zorlugunu gormedim.
En fazla otomatik tartma karistirma bu isi yapacak loadcell ve plc den olusur.
Gerisi eleveator helezon eleme tarar vibrator katli elek bunker silo.
Yonlendirme icin pistonlu flaplar ve bolca boru.
Zorlanacaginizi sanmam
Elektrik odasi guzelce izole edilmisse biraz temizlige dikkat ister ne kadar temiz o kadar az sorun.
Mersinde arbel huba karataslar kahirede wahba, habba habba gibi firmalardan hatirladiklarim gerci bunlar bakliyat ve mercimek uzerine ancak yemde pek farkli degil.
Basarilar

Aslinda zorlanmak isterim, kolay is aradigim anlasilmasin. Cok tesekkurler bilgilerini paylastigin icin, sizede basarilar dilerim.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri