Yedi kere yıldırım çarptı, ölmedi...

uçurtma gibi adammış

saygılar..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Vay be bize 220 çarpıyor heryerimiz sızlıyor adamda birşey yok.

hayır süper yalıtkan dedim :) yıldırım adam üzerinden boşalamamış ki adama birşey olmamış...adam iyonize olabilseydi dediğiniz olurdu ve ölürdü zaten ama olmamış....
kolay gelsin...

süper yalıtkan olsa yıldırımın düşmesi normal değil. :)

yıldırımın süper yalıtkanlar dahil heryere düşme ihtimali vardır...burada önemli olan boşalma olayı düşen yıldırım boşalamamışsa, yıldırımın düştüğü yer hala yalıtkanlık özelliğini koruyor demektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
adam bu kadar olaydan sonra herhalde kendisinin normal olmadığını anlamıştır

Hikaye bana inandırıcı gelmedi yıldırımdan kurtulmak pek mümkün görülmüyor. hem de 7 kere ama eğer gerçekse bence asıl ilginç olan adamın yıldırımdan kurtulması değil 7 kere üzerine yıldırım düşmesi. Eğer hikaye doğruysa bence adamda henüz anlayamadığımız özel bir durum vardır.

Ben bu hikayeyi daha önçeleriğde duymuştum.Enteresan gelmişti.Nasıl oluyor araştırmak lazım.Açaba bu adam hiç sayısal felan oynadımı :)

yazik yerinde olmak istemezdimmmmmm

yanlış hatırlamıyorsam araba içindeki birini yıldırım çarpma durumu söz konusu değil.Düşen yıldırım arabanın lastiklerinden toprağa boşalıyor diye okumuştum.Yani bir nevi faraday kafesi görevi görüyormuş.O yüzden hikaye pekte inandırıcı değil.

Kalbi yıldırımlara bile dayanırken bir insan bu kadar sağlam bir kalple 71 yaşında neden intihar etmiş olabilirki acaba :confused:

Kim bilir ne derdi vardı.Yada yaşadığı acılar onu bezdirmiştir belkide:(

Böyle bir insanla Tanışmak isterdim Doğrusu Allahtan Rahmet diliyorum ...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri