yarışmacı masası yapımı ?

thunder420

Üye
Arkadaşlar önce ne yapacağımı anlatayım. Ben Sınıf Öğretmeniyim bu arada. İlköğretim 4. sınıfları okutuyorum. Öğrencilerime Bilgi Yarışması yapmayı düşünüyorum. Ancak bu yarışma TURNİKE programı tarzında olacak. Güner Ümit sunardı. Bu yarışmaya benzer şu anda TRT1 de Aile Boyu diye Çağla Şikel ve Emre Altuğ'un sunduğu bir yarışma var. Benim isteğim: öğrenciler 2 grup halinde yarışacak. Birinci öğrenciler sunucu masasına geldiğinde, sunucu soruyu sorunca öğrenciler BUTONa basacak. Öğrencilerden hangisi önce basarsa butona onun lambası yanacak. diğeri bir salise bile geç bassa butona yanmayacak lamba. Bana böyle bir devre lazım. Ya da hazırı varsa bu sistemi nereden bulabilirim? Şimdiden teşekkür ediyorum...

Ahmet BORUZA

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
iki röle kullanarak yapabilirsiniz start butonlarını kendi röleleri ile mühürlerseniz ve diğer rölenin kapalı kontağından geçirirseniz olur. en basiti bu devre şemasını ileri geri kumanda devresi diye ararsanız işleminizi yapabilirsiniz.

Arkadaşlar önce ne yapacağımı anlatayım. Ben Sınıf Öğretmeniyim bu arada. İlköğretim 4. sınıfları okutuyorum. Öğrencilerime Bilgi Yarışması yapmayı düşünüyorum. Ancak bu yarışma TURNİKE programı tarzında olacak. Güner Ümit sunardı. Bu yarışmaya benzer şu anda TRT1 de Aile Boyu diye Çağla Şikel ve Emre Altuğ'un sunduğu bir yarışma var. Benim isteğim: öğrenciler 2 grup halinde yarışacak. Birinci öğrenciler sunucu masasına geldiğinde, sunucu soruyu sorunca öğrenciler BUTONa basacak. Öğrencilerden hangisi önce basarsa butona onun lambası yanacak. diğeri bir salise bile geç bassa butona yanmayacak lamba. Bana böyle bir devre lazım. Ya da hazırı varsa bu sistemi nereden bulabilirim? Şimdiden teşekkür ediyorum...

Ahmet BORUZA

hocam bu cok basit bir devre her elektrikci yapar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,010
Son üye
aliihsanari

Yeni konular

Geri