Yangın dumanı bosaltmasi için devreye giren fan?

Kusura bakmayın ama çok saçma bi soru...
Ne mühendislik le alakası var nede maliyetle...
Boşa zaman harcama...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Oraya bi tane buton koy..

Yangın çıktında kaçarken yol üstüne düğmeye bas çalıssın..

Kolay gelsin :D

Arkadaslar, biraz daha dikkat!!!
1. Yangin panelinden gelen bilgi kuru kontak, yani NC veya NO.
2. Eger siz bu kuru kontakla switch veya kontaktor surmek isterseniz yangin panelini aglatirsiniz.
3. Cunku bilgi hatti ustunden 220V AC dolastirmis olursunuzki, tum yangin sistemleri maksimum 12-24V DC arasi calisir.

Haydi biraz daha jimnastik...

Madde bir yangın panelindeki kontak ''kuru kontak'' olup amperajı düşüktür. Buraya bağlayacanız röle veya kontaktörle istediğiniz yükü çalıştırırsınız. Yangın panelinede hiç birşey olmaz.

Anladığım kadarıyla bu konularda hiç bilginiz yok öğrenmek için böyle bir soru sorma gereği duydunuz :)

benim bildiğim, yangın durumunda fanlar stop edilir, havalandırma kanalları kapatılır ve ortam terk edilir. gemilerde makina dairelerinde oluşan yangınlarda alarm çaldığı anda otomatik olarak fanlar ve hava kanalları kapatılır.

kanalın üzerinde oransal dampermi var yoksa yangın damperi mi,zaten senin damperin 24 voltla çalışıyor sanırım eğer bu hvac otomasyonu ise damperin kabloları mccf panosuna gidiyor damper üzerinde 1 ad.nc olması lazım buradan zaten işi çözüyorsunuz siz fazla kurcalamanıza gerek yok,sizin bildiğiniz yol nedir onuda açıklarsanız memnun kalıcaz

Ya arkadaşlar, bulmak istediğiniz çözüm bir tarafa (düşünmüyorum bile) yangın esnasında tüm delikleri tıkamak gerekirken siz fan çalıştıracaksınız !! oldu olacak fan ile birlikte benzin püskürtecek bir düzenek kurun. bu konuda yardımcı olabilirim.

Ya arkadaşlar, bulmak istediğiniz çözüm bir tarafa (düşünmüyorum bile) yangın esnasında tüm delikleri tıkamak gerekirken siz fan çalıştıracaksınız !! oldu olacak fan ile birlikte benzin püskürtecek bir düzenek kurun. bu konuda yardımcı olabilirim.
7adet7 arkadaşım doğru söylemiş:D yangın anında fanı çalıştırılmak isteniyor soruda bi gariplik var bu gaz olmasın

Aynen katılıyorum. Yangına körükle gitmek, bu olmalı...

Bir delı kuyuya taş attı, kırk akıllı cıkarmaya calısıyor...işinize bakın arkadaslar, bunun derdı bilgi paylaşmak değil, ınsan eglenmek...

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Geri