Yaşlılar için acil durum butonu (acil yardım!!!)

Fahri87

Üye
arkadaşlar yaşlı bi ananemiz var hemen iki alt katımızda.aldığı ilaçlar dengesini kaybettirip düşüyor sürekli ben ona ulaşabileceğe yerlere acil durum butonu koymayı ve butonların ucunda ki zilide bizim eve koymayı planlıyorum.fakat ziller 220 ile mi 12 ile mi çalışıyordu bunlara ayrıyetten güç kaynağı almam gereklimi hatırlayamadım.birde bu endüstride kullanılan acil durum butonları iş görür değilmi zili devamlı devrede tutması açısından

bakan olsaydı bağırtısına gelirdi komşuları.kadın ayağa kalkamamış bile.saatlerce birini beklemiş.komşular pek hoş insanlar değil.kablosuz sistemlerinden de pilinden emin olamıyorum.bu arada acil durum butonları amma pahalıymış

oyle bısey almana gerek yok merdıven otomatıgı butonlarından al bıde kapı zılı bıde 12v zil trafosu 50 tl gecmez masrafı

kablosuz sistemlerinden de pilinden emin olamıyorum.

Arkadaşların kablosuz zil tavsiyesini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pil konusunda alıcının yani sizde duracak cihazın pili önce bitecektir. Dolayısıyla o konuda da rahat olabilirsiniz. Çaycı diyafonu gibi kullanılmadığı sürece sizi bir kaç yıl rahatlıkla götürecektir. Garanti olsun derseniz yılda bir pillerinide değiştirebilirsiniz.
Yalnız cihazı hepsiburada gibi iade sistemi sorun çıkarmayan bir yerden temin eder yada tanıdığınız bir esnaftan alırsanız, evde dener mesafe sorunu yaşamadığınıza emin olduktan sonra kullanırsınız. Bazı binalarda kullanılan yapı malzemeleri sinyal mesafesini bariz bir şekilde etkileyebiliyor, böyle bir durum olacak olursa kablosuz zili iade eder normal 12v kapı zili bağlarsınız.
Allah bu ilgilendiğiniz gibi muhtaç insanlara siz ve sizin gibi ilgili eş dost komşu nasip eylesin inşallah. Gerçekten zor bir durum ve insanlık vazifesinin sonuna kadar yapılması gereken bir durum. Allah hastalara şifa ve ilgilenen, bakan kişilere ise güç, kolaylık versin.

arkadaşlar ilginiz için ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.ama iki kat arasındaki mesafe aklıma gelince kablosuz ne kadar iyi çeker bilemiyorum.zira evimde vardı bir adet kablosuz kapı zili ve çekme problemi yaşıyordu.o yüzden bende kablo çekiyim diyordum.ama bi araştıracağım deneyeceğim çok teşekkür ederim

şimdi aklıma geldi.kapı zillerinden elini çektiği anda susacaktır.duymama ihtimalini elemem lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kardeş cacazi diye bir marka var eve zil aldım .. 2 verici 1 alıcılı .. verici yani butona 1 yıl önce 12 v duracell pil taktım en ufak bi sıkıntısı yok ... tavsiye ederim... mesafeyi yazmayı unutmuşum.. 100 m den denedim her basışımda zil çalıştı..

Uzakdan kumandalı, rmleler var. Butonunu teuzeye verın, alıcı kısmı sızın kapı zılının az uzerıne monte edın. Hem 220 beslemeyıde yakından alırsınız. Röle kontaklarınıda, zıl butonunuza paralele baglayın. Zil çaldıgında kapıda kımse yoksa, teyze aramış demektir.

arkadaşlar yaşlı bi ananemiz var hemen iki alt katımızda.aldığı ilaçlar dengesini kaybettirip düşüyor sürekli ben ona ulaşabileceğe yerlere acil durum butonu koymayı ve butonların ucunda ki zilide bizim eve koymayı planlıyorum.fakat ziller 220 ile mi 12 ile mi çalışıyordu bunlara ayrıyetten güç kaynağı almam gereklimi hatırlayamadım.birde bu endüstride kullanılan acil durum butonları iş görür değilmi zili devamlı devrede tutması açısından

Merhaba

Öncelikle geçmiş olsun , Allah sağlık versin .

Walkie Talkie telsizi tipi : uyarı butonu olan ve ses iletişimi olan ( kısmen sesli telsiz kullanıımı hastanın yapacak eğitimi olması gerekir . pil şarj edilmesi gereklidir .
veya
uzaktan kablosuz zil butonu ve zili kullanın .

Önemlisi !!! bu butona basacak durumu olacak mı ?
Cihaz iki adet karşılıkllı olacak düşme oluştuğunda ile ayrılacak , ayrıldığı zaman devreye girecek
Düşme sonucu uyaracak baskı sonucunda uyarı sistemi ile çalışacak olabilir !!!

Düşünmek gerekir .

Her iki tip olması yararlıdır . ( Uyarı buton , ses , görüntü vs gibi cihaz + ayrılma sistemi , baskı sistemi düşme cihaz )

Bence güçlü iletişim ( kablosuz zil sistemi ) ile
iki buton düşme nasıl oluyor ? yüzü koyun , sırt üstü diyerek
düşme temas noktası neresidir tesbiti ? ile ( zemine ) uyarı butonun teması ile )
bacağın diz ve kol diz olarak buralara olabilir .
ve diğer ayrılma yöntemi lle .

DİĞER

http://www.hepsiburada.com/torch-a2-buyuk-tuslu-cep-telefonu-pm-telcept2c00a2

9489539760178.jpg

9489539792946.jpg

( anka da masa şarj ünitesi var ) ( üst benzer telefon ) ( özellikleri aynı )

Sms veya telefon ile birini sos bildirimi seçiyorsun .
Buton sn süresi var . sesli alarm çalıyor ( tel üzerinden )
Dğer kayıtlı telefon hattına bildirim başlıyor .
Telefon için 5 adet tel no . ( 1. ci den başlıyor açmassa , 2 devreye giriyor 3 - 4 - 5 tekrar

Kolay Gelsin .

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri