yıldız ucgen

peki makina ilk kalkındığında şebekeden çektiği akımı ölçtünüzmü zaman la bu akımda bir değişilik oluyormu makina içinde belki motorun kalkınma metodu vardır

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
er na elektrik elektronik san tic ltd endüstriyel koruma ve kontrol rölelerine bakarsanız ordan buylabilirsiz kataloğunda besleme uçlarıne enerji verildiği anda yıldı ledi yanar röle kontağını çeker ve motor yıldız kalkış yapar röle ayarlanan süre sonunda tekrar yıldız kontağını bırakarak üçgen konuma geçer ve üçgen ledi yanarak röle kontağını çeker tabi bunda yıldız üçgen kontaktör bu bağlı olarak çalışır zaman rölesi ile yıldız üçgen kontaktörü ile birlikte çalışır benim orada bahsettiğim yçgenin rölesiznin içindeki sayıcı devresi bu sayı devresi sayesinde motorun yıldız üçgen kontaktörü zamana bağlı olarak konum değişitiryor

Y/ü kontaktör ibaresini kullandığınız için ben mikroişlemcili,iki katlı kontaktör gibi bir şey üretildi zannettim o yüzden sordum,fakat szin bahsettiğiniz şey bir y/ü rölesiymiş.Bir yanlış anlaşılma olmuş,yinede sağolun...

mehmed ersoy arkadaşım , motorun 12kw bu motorda hız ayarı senin için önemli değilse kesin yıldız/üçgen olarak sür motoru. Kullanıcağın kontaktörler telemecaniques olsun. Koruma rölenide koyarsın. Öyle geçmişten kalma yöntemle direk üçgen sürme motoru benim tavsiyem. Hız ayarı önemli ise inverterle sür ama maliyetlidir. Kolay gelsin...

tabı ben bv konuyu bıraz arastırdım bazı motorlaR uretım esnasında ıstege gore uretılıyor we sargılarında kullanılan malzeme ler degısık oluyormus enjeksıyon sıstemlerınde kullanılan motorlar guce dayalı olan sıstemlerde tam werımlı calısmaz yada hıcte calısmayabılırmıs ornegın 12 kw lık benım bahsettıgım motor ıle guce dayalı olan motorun aynı guctekı werımı aynı olmazmıs... tabı ıkı motoruda aynı guc sıstemınde kullanmaya kalkarsak guc derkende asansor yada yuruyen merdıven sıstemlerınden bahsedıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,093
Son üye
plmkenan

Yeni konular

Geri