Yüklediğim resimdeki kablo eki yapılan yer hakkında?

Boru bitmiş ek yapmış . Mufu yok zahar. Yazık
İçinden kablo geçmişse geçmiş olsun ! Sen napiyonuz olm böyle olurmu diyene kadar betonu dökerler. Herkes mutlu mesut yaşantısına kaldığı yerden devam eder...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Staj yaptığım yerde gördüm bunu. Ordaki mühendisler geç kaldık diyorlardı.

Peki doğrusu nasıl olacak üstad? Ek mufu + daralan makaron olması gerekir diyorlar forumdaki mesajlarda. Böyle mi olmalı?

Kontrol eden kimse kişi görevini yapmamış.

Vay halimize hadi su görürür diyelim diğer önemli yerlerde sorun yoktur diyelim .

Kolay gelsin sağlıcakla.

Son düzenleme:
Kontrol eden kimse kişi görevini yapmamış.

Vay halimize hadi şu görürür diyelim diğer önemli yerlerde sorun yoktur diyelim .

Kolay gelsin sağlıcakla.
Bizden bi cacık olmazda umut işte. Yurt dışında bi santiyedeyim üstadım . Kışın -45 leri buluyor. Otoparka PVC boru döşedik kilometrelerce . Kontrolör geldi " bu yapılan iş 25 sene dayanmaz ilk kış da PVC dökülür" diyerek tüm boruyu EMT ile degistirtti. Bizim tr de böyle olacak mümkün değil . Bok var çünkü peşimizden atlı kovalıyor bitecek .

Staj yaptığım yerde gördüm bunu. Ordaki mühendisler geç kaldık diyorlardı.

Peki doğrusu nasıl olacak üstad? Ek mufu + daralan makaron olması gerekir diyorlar forumdaki mesajlarda. Böyle mi olmalı?

eksiz rulo boru kullanmak !!!
diğer ucuz yolu
bir boy geniş boru veya cinsleri ( sıkıştıracak ? ) + pvc yapıştırıcısı ( su girmesin diye ) ile çözüm .
çatı bantı , izalosyon bantı vs türleri , ısı ile daralan makaron ve türleri .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri