Windows 7'deki gizli God Modu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

denny

Üye
Kullanıcıların, işletim sisteminin tüm denetim ayarlarına tek bir klasörden erişmesine olanak veren gizli “GodMode” özelliğinin keşfi, Windows tutkunlarını heyecanlandırdı.

Windows 7’de yeni bir klasör oluşturup, bu klasörün adının sonuna belirli bir karakter kümesi ekleyerek, fare imlecinin görünümünü değiştirmekten yeni bir sabit sürücü bölümü oluşturmaya kadar her şeyi yapabileceğiniz bir konuma sahip olabilirsiniz.
“GodMode”na girmek için yapılması gereken, yeni bir klasör oluşturup bu klasörün adını aşağıdaki gibi değiştirmek:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Bunu yaptıktan sonra klasörün simgesi Denetim Masası simgesine dönüşecek ve içinde pek çok ayar bulunacak. Windows’unuzu ölümsüzleştirmeyeceği kesin ancak tüm denetimlere ulaşmak için kullanışlı bir yöntem.

Microsoft’a bu özelliğin ayrıntılarını ve fikrin nereden geldiğini sorduk. Ancak Redmond’dan henüz bir açıklama gelmedi.

AlıntıdırWindows 7'deki gizli GodMode nasıl açılır?

deneyen var mı işe yarıyormu gerçekten?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben denedim oldu,win7 de tüm sisteme ulaşılıyor,ismini neden tanrı modu koydular acaba

vıstada çalısıyor

denetim masası iconunun adını fesubhanallah olarakta, değiştirip tüm ayarlara ulaşabilirsin..ne değişti ikiside aynı şey..
..klasöre eklediğin rakamlar registiry kaydına götürüyor seni.

evet vistadada çalışıyor
oluşan klasörün içinde aklınıza gelebilecek hemen her ayar var.
bundan dolayı tanrı modu deniyor herhalde
şimdi allah modu desek forumdaki bir sürü kişi uyuz olucak ne hikmetse
ip ucu için teşekkürler

sanırım tanrı modu ismi; bilgisayar oyunlarından geliyor.ordada şifre yazınca oyunda ölümsüz oluyorsun istediğin yere giribeliyorsun sınırsız silah,duvarların arkasını görme..gibi özellikler elde ediyorsun.belki işletim sisteminde de istediğini görme ve değiştirme gibi özellikler elde ettiğin için bu ismi vermişlerdir.

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
Ne İstersen Yaz Modu.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

ha birde buradan tanrı modu yazmış way seni gidi windows sen tanrımısın lan hede hödö diyenler bir bakış açısı.

Adam bir klasör koymuş, bütün ayarlara tek klasörden ulaşıosun ıvır zıvır "HERŞEYİ" yapabiliosun. Adına da Tanrı Modu demiş. Yani "Tanrı Herşeyi Yapar"..
Adamların fikirleri ütopik ama idealleri bildiğin dümdüz net.
Paralarında In God We Trust yazıo.
Adamlara gavur dinsiz bilmemne diye tavır koymaktan , nerelerde uçtuklarını göremiyoruz.
Bizden çok inanıyolar adamım sen takılırken ufak taşlara adam atlıyo zıplıyo sallamıyo böle şeyleri.
Şu an herşeyi onlardan sağlıyoruz ama hala way efendiim niye god mod.
Yapmış adam işte. Daha iyisi olana kadar en iyi ad da bu pogramda bu.

evet vistadada çalışıyor
oluşan klasörün içinde aklınıza gelebilecek hemen her ayar var.
bundan dolayı tanrı modu deniyor herhalde
şimdi allah modu desek forumdaki bir sürü kişi uyuz olucak ne hikmetse
ip ucu için teşekkürler

sayin manyeto hitap seklinize dikkat ediniz.polemik yaratacak cumleler kurmayiniz.din tamamen kisisel tercih olup sizin boyle bir suclama yapmaya hakkinizda yoktur.bu nedenle forum uyelerine ozur dilemeniz gerekmektedir.

Konu, içeriğinden farklı noktalara çekildiğinden kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri