Wincc ve VB kullanımı

Herkese cok selam wincc yeni kurdum vb komutlarını kullanmayı denedım fakat yazdıgım makroyu nasıl tetikleyecegimi bulamadım yadım edebılecek arkadaslara tesekkurler (anlatımlar bıraz basıt olursa sevınırım cok yenıyım)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaslar hıc bır cevap gelmedi ıstegımı biraz daha acmayı deneyeyım öncelikle bır wincc ikonuna bastıgımda bır userform acmak bu form uzerınde ac kapa yada rpm gibi degerleri kullanıcıdan almak ve bunları plc ye göndermek istiyorum yardımcı olabılırsenız sevınırım

bende fazla bilmemek le beraber V lokal hafızasını plc de yazacağın programa tanımlıyor
ve wincc ile ekrana yazarak plc ile uygun hale getirdikten sonra plc ve panelin haberlesmesini sağlıyorsun panele değer plc de referans oluyor veya plc deki değer panele değer olarak geliyor beninde bildiğim bundan ibaret yap mak çok koyay değil çok çalışmak lazım... okumak öğrenmek uygulamak lazım.....

Benım sorunum wincc ile tasarım ekranında bı wıncc ıkonuna bastıgında vb de yazdıgım user form acılıyor fakat fakat pencereyi calıstırdıgım zaman aynı ıkona tıkladıgımda user form acılmıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,264
Kullanıcılar
450,086
Son üye
Lyewor_

Yeni konular

Geri