Wincc V11 Simülasyon sorunu

Arkadaşlar bende wincc pro v11 sp2 ve step 7 v11 sp2 kurulu fakat yazdığım plc programı ile hmi programını senkronize bir şekilde deneyemiyorum.s7 plc sim çalışıyor,bununla beraber hmi simülasyonunu açarak cihazı online etmeye çalışıyorum fakat "device information" kısmında "not compatible" ibaresi yanında da "establish a new connection" ibaresi çıkıyor.Ekli resimde görebilirsiniz.Bu durumu nasıl çözebilirim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sayın freemann1907 bende aynı sekilde bu gün bir progam denemesi yaptım tia 10.5 ve s7 1200 ile fakat hmi simalasyon ile programı deneyemedim çözüme ulaşırsan paylaşırmısın

Bu durumun çözümünü bilen arkadaşlar varsa değerli yorumlarını bekliyoruz.

Bu durumun çözümünü bilen arkadaşlar varsa değerli yorumlarını bekliyoruz.
Arkadaşlar, wincc v11 deki plcsim şu an s7 1200 ü desteklemiyor.Bir dahaki versiyonlarda destekleneceği siemensin forumlarında belirtiliyor.Tabi bu da kesin değil.
Benim sorunuma gelince, benim programım s7300 de yazılmıştı zaten, fakat hata plcsimde tcp/ıp kısmını seçmemiş olmamdan kaynaklanıyormuş.Bu yüzden hmi ile senkronize edemiyormuşum sorunumu çözdüm...

Bilgilerinize....

Arkadaşlar, wincc v11 deki plcsim şu an s7 1200 ü desteklemiyor.Bir dahaki versiyonlarda destekleneceği siemensin forumlarında belirtiliyor.Tabi bu da kesin değil.
Benim sorunuma gelince, benim programım s7300 de yazılmıştı zaten, fakat hata plcsimde tcp/ıp kısmını seçmemiş olmamdan kaynaklanıyormuş.Bu yüzden hmi ile senkronize edemiyormuşum sorunumu çözdüm...

Bilgilerinize....

Siemens bana söyletecek kötüyü :) Cihazlar değil ama cihazların yazılımları konusunda daha hızlı çalışmaları gerek bu devirde. Windows 7 desteğinin bile tam oturmamasından dolayı Winxp kullanıyoruz hala. Sıkıntı ise artık winXP sürücüleri olan notebook bulunmuyor. büyük problem yaşıyoruz.

arkadaşlar siemens de görsel(visualization) uygulamaları yapmak istiyorum benim için gerekli programlar hangisi. bir zamanlar s7 200 ün arayüzü ile program yazıp simüle yapmıştım ama o program da görsel uygulamalar yapılmıyor codesys v3.5 olduğu gibi hem görsel(visualization) hemde simülasyon özelliğini içinde barındıran siemens de kullanılan program varmıdır. kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,204
Son üye
TFC

Yeni konular

Geri