Wincc I/O Field

buyukkemal

Üye
merhaba arkadaşlar; şöyle birşey yapmak istiyorum ama yapamadım, bir I /O field oluşturdum, 0-100 arası değer girerek bir kontrol yapıyorum (oransal vana açıyor), ama operatörün açarken yada kaparken daha evvel girilmiş değerin enfazla 10 puan altında yada üstünde değer girebilmesini istiyoum eğer önce 30 girilmişse operatör 50 de yazsa I O fielda 40 yazdırmak istiyorum, I O field i nasıl ayarlarım yoksa PLC programındamı yapılacak? fikirleriniz için teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
aynen öyle wincc den girdiğin değeri plc de işlemeden wincc nin standart fonksiyonlarıyla yapamazsın tabi script yazabilirsen başka.plc dede girdiğin değeri karşılaştırıp db ye atarsan işlemen çok kolay olur örneğin önceden girilen değer db1.dbw10 da olsun
yazdığın db db1.dbw20 olsun db1.dbw10 + 10 yap ve bunu db1.dbw30 a yaz
db1.dbw20 büyüktür db1.dbw30 sa db1.dbw30 u db1.dbw20 ye pc de yazılım yüklü değil böyle anlatabildim kusura bakma

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri