Wincc Flexible "SQL SERVER" hatası

hakanozh86

Üye
Wincc Flexible bilgisayara kurduktan sonra çalıştırmak için new diyorum.

SQL SERVER hatası diyor.

sql kurulu olduğu halde neden böyle birşey olabilir.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
hakanozh86 ' Alıntı:
Wincc Flexible bilgisayara kurduktan sonra çalıştırmak için new diyorum.

SQL SERVER hatası diyor.

sql kurulu olduğu halde neden böyle bişi olabilir.

"denetim masası/yönetimsel araçlar/veri kaynakalrı(ODBC)/sistem DSN/yapılandır "seçip server adını seçip ardından "ileri" demen lazım tekar ileri ve oradan server ismini seçtip server bağlantısı kurdun mu?

merhaba benim de aynı konuda sıkıntım var james_sr arkadaşın dediklerini denedim yani konu hakkında çok fazla bilgim olmaması sebebi ile kendim bişeyler yapmaya çalıştım ama aynı hata tekrar oluştu yani yeni bir proje açtığım sırada tam da "open database project" aşamasında bir hata beliriyor ekranda kısaca şöle yazıyor "cannot connect to the local instance of the sql server" konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?İYİ ÇALIŞMALAR

deu_elk ' Alıntı:
merhaba benim de aynı konuda sıkıntım var james_sr arkadaşın dediklerini denedim yani konu hakkında çok fazla bilgim olmaması sebebi ile kendim bişeyler yapmaya çalıştım ama aynı hata tekrar oluştu yani yeni bir proje açtığım sırada tam da "open database project" aşamasında bir hata beliriyor ekranda kısaca şöle yazıyor "cannot connect to the local instance of the sql server" konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?İYİ ÇALIŞMALAR
şuanda bir projenin tam ortasındayım başımı kaşıyacak zamanım yok neyzık ki :( yardımcı oklmak isterdim ama anlaşılan daha ayrıntılı bilgi vermen gerekli veya zamanın varsa 1-2 hafta sonra yardımcı olabilir o kadar vektim yok diyosan http://www.automation.siemens.com/ sitesinden bi arama yapmanı tavsiye ederim orda sanırım aradığın cevabı bulabilirsin ... kolay gelsin

JAMES_SR benim zamanım var daha doğrusu şu an projenin o aşamasında değilim 1-2 hafta içinde o aşamada olacağım inşallah.senin işlerin hafifleyince bana yardımcı olursan sevinirim.İYİ ÇALIŞMALAR

arkadaslar bende aynı hatayla karşılaşıyorum yardımcı olabilecek biri varsa lütfen yardımcı olsun :(

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,199
Son üye
NCA0

Yeni konular

Geri