Wincc Flexible Object Sınırlaması

paradox

Üye
Merhaba ,

Wincc flexibleda compile sırasında şöyle bir hata aldım .

Number of configured objects 601 exceeds system limit of 600 objects per screen

programda sayfa başına 600 objelik bir sınırlama var mı gerçekten ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
evet var biz de yaptığımız yeni bir projede 19" panel kullandık aynı hatayı verdi.

Çok fazla tag i "Cyclic continuous" çalıştırırmamalısınız diyordu bir forumda diye hatırlıyorum onu bir deneyebilirsiniz.

tag'den kaynaklanmıyor sorun.Statik iki objeyi grup yaptım oldu.obje sayısı 600 le sınırlı gerçekten.Yalnız wincc flexible şuan runtime lisansı olmadan çalışıyor ondan kaynaklanabilir mi diye düşünmüyo değilim.Yani iki ihtimal var ya gerçekten 600 obje sınırı var yada runtime lisansından kaynaklanıyor.Ben grup yaparak çözdüm projenin son demleri zaten :)

tag'den kaynaklanmıyor sorun.Statik iki objeyi grup yaptım oldu.obje sayısı 600 le sınırlı gerçekten.Yalnız wincc flexible şuan runtime lisansı olmadan çalışıyor ondan kaynaklanabilir mi diye düşünmüyo değilim.Yani iki ihtimal var ya gerçekten 600 obje sınırı var yada runtime lisansından kaynaklanıyor.Ben grup yaparak çözdüm projenin son demleri zaten :)

o sınırlama op ve pc runtimelar dahil hepsinde var ve lisansla alakalı değil adamlar koymuşlar öyle bir sınır yüksek bir ihtimalle sql le alakalı kayıtları fazla şişirmemek için

Bence SQL değil de program kasmasın diye.Zaten compile sırasında bayağı bekletiyor.Compile ile harcadığım zamanda bi proje daha yapardım.runtime esnasında yavaş kalıyor program zaten , verdiğimiz firmalar şikayetçi.

Forum istatistikleri

Konular
128,296
Kullanıcılar
450,128
Son üye
Kairos Hacker

Yeni konular

Geri