Wincc flexible 2008 sp3

Merhaba sevgili ustalar.Benim bir yem üretim sistemim var.Burasi hali hazırda aktif ve calisiyor.15 yıllık bir sistem.
Bu sistem de kullanılan program üzerinde bazı ayarlarda guncelleme yapmalıyım.ama nasil yapacağımı bilemiyorum.Biraz bu konularda el becerim var ama bu programları pek bilmiyorum.Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var bana yardım edebilirmisiniz yol gösterirmisiniz.simens Simatic manager vs. uygulamaları bilgisarda yuklu.yardimlarinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 17061148297882317389344672112812.jpg
    17061148297882317389344672112812.jpg
    293.8 KB · Görüntüleme: 11
Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba sevgili ustalar.Benim bir yem üretim sistemim var.Burasi hali hazırda aktif ve calisiyor.15 yıllık bir sistem.
Bu sistem de kullanılan program üzerinde bazı ayarlarda guncelleme yapmalıyım.ama nasil yapacağımı bilemiyorum.Biraz bu konularda el becerim var ama bu programları pek bilmiyorum.Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var bana yardım edebilirmisiniz yol gösterirmisiniz.simens şımarık manager vs. uygulamaları bilgisarda yuklu.yardimlarinizi bekliyorum.
Program yedekleriniz yoksa sakın direk bu işe kalkışmayın. Mevcut programı da yanlışlıkla silip ortalığı curcunaya çevirirsiniz. PLC ve Scada malesef el becerisi ya da sivri zeka ile halledebilecek bir mevzu değil. Önce sağlam teori ve sistem bilgisi sonra da uygulama tecrübesi ister . Bunlar olmadan bu işe dalmanin sonu hüsranla biter malesef.

Program yedekleriniz yoksa sakın direk bu işe kalkışmayın. Mevcut programı da yanlışlıkla silip ortalığı curcunaya çevirirsiniz. PLC ve SCADA malesef el becerisi ya da sivri zeka ile halledebilecek bir mevzu değil. Önce sağlam teori ve sistem bilgisi sonra da uygulama tecrübesi ister . Bunlar olmadan bu işe dalmanin sonu hüsranla biter malesef.
Yorumun için teşekkür ediyorum.program yedekleri mevcut.Fakat bir kardeşimiz bana anlatır tarif eder ise ben aynen uygulayabilirim.siz değerli arkadaşlardan rica ediyorum.
Yorumun için teşekkür ediyorum.program yedekleri mevcut.Fakat bir kardeşimiz bana anlatır tarif eder ise ben aynen uygulayabilirim.siz değerli arkadaşlardan rica ediyorum.
Buna gerçekten ihtiyacım var.15 yıl önce yapılan ayarlar ile artık sikinti yaşıyoruz.recete isimlerinde değişiklik ve klepeler in yani kapakların aclip kapanma süreleri ile ilgili sorun yasiyorum.

Buna gerçekten ihtiyacım var.15 yıl önce yapılan ayarlar ile artık sikinti yaşıyoruz.recete isimlerinde değişiklik ve klepeler in yani kapakların aclip kapanma süreleri ile ilgili sorun yasiyorum.
Tarifle yapilamiyacak kadar uzmanlık isteyen bir durum olduğunu yukarıda bahsettim . Uzman birini çağırıp yaptırmaktan başka bir seçeneğiniz yok .

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri