Wincc 7.0'da Simülasyon yapamamak

noil

Üye
Merhaba,

Wincc 7.0 a yeni başladım. PLCSim ile simülasyon yapmadan önce wincc'nin kendi simülasyonunu yapayım dedim. Kullanım kılavuzundaki örnek projeyi yapıyorum. Ancak demo mode kullanıyorum. Keyleri yüklememe rağmen demo mode diyor. Nedir çözemedim hala.

Örnek projede simülasyon aşamasında etiketlere sağladığım değerler gözükmüyor. Onun yerine aşağıdaki resim çıkıyor. Bunun nedeni demo olması mıdır.

Simülasyon bölümünden 1 ile 100 arasında değer veriyorum grafikte bir değişim yok. Ancak sürekli uyarı işareti var.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
benim bildiği kadarıyla PLCSİM olmadan WINCC de similasyon yapılamıyor bir yöntemi varsada ben hiç duymdım PLCSİM kullanıp similasyon yapmak daha kolay değilmi simaticde istediğini yaz WİNCC de izle ben hep öyle yapıyorum kolay gelsin

Okuduğum ebookta kendi simülatörü üzeriden simülasyon yapıyordu. Saatlerce uğraştım olmadı. Bunun üzerine PLCsim'den denedim. Gene uğraştırdı ancak oldu. Çok teşekkür ederim.

o tanımladığın tagları internal tagda tanımlarsan winccnin runtime inde simülasyon yapabilirsin.

plcsim için bir alternatif link önerebilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,359
Kullanıcılar
450,223
Son üye
elektrikklicocuk

Yeni konular

Geri