WinCC 7.0 Bölümü

Sİmatic net ben kurdum hata vermedi

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
wincc 7.0 xp ultimate diye bir xp var. ona kurulabiliyo ama açmaz
xp ultimate kuranların dikkatine.
kurlulumn her aşamasını yapar ama bilmediğim bazı sistem dosyalarından dolayı açamadım.
siemense gönderdim hata raporunu bişey yapamadılar.
bende başka bir xp kurdum. şimdi çok şükür çok güzel kullanıyorum.

bilginize.

bende simatic neti kurduktan sonra bilgisayarım Sistem öezelliklerinde uzak masa üstüne bağlan simgesi kapandı..

ben şimdi kuruyorum hata olur yada olmazsa yazarım birde win 7 ye kurulum yapılıyor ben yaptım sanal xp ye kuruyorum şimdi xp modde

ben şimdi kuruyorum hata olur yada olmazsa yazarım birde win 7 ye kurulum yapılıyor ben yaptım sanal xp ye kuruyorum şimdi xp modde

sanal xp ye gerek yok. direk wincc 7.0 ı windows7 ye kurabilirsin. windows 7ye ise simatic manager kurulmuyo. bunun bir yolu var forumda azıyo ama ben şahsen yapamadım

bende windodows vista ve windows 7 'ye microwin kuramadın sorun ne olabilir

wincc7.0 kuran var nasıl kurduğunu anlata bilirmi
ben kurdum sql 2005 hatası veriyor ve kurulum sona erdi diyor kurmuyor

merhabalar ben wincc 5.0 ile hazırlanmış Scada programını kullanıyorum nt işletim sistemi ve wincc cp 1613 a2 yi desteklemediği için xp işletim sistemine geçtim fakat wincc 5.0 xp de çalışmadığı iiçin wincc 6.0 ve wincc7.0 kurdum wincc 5.0 daki programı project migratör ile convert edip wincc 6.0 ve wincc 7.0 a uyumlu hale getirdim convert işlemini sorunsuz hallettim fakat proje açıldığında motor v.s. semboller çıkmıyor ve çalışmıyor convert işlemini birkaç kez işaretli kutucuk kombinasyonunu değiştirerek denedim sonuç alamadım

hocam wincc 7.0 da s7-300 le haberleşerek bazı renkleri değiştiriyorum ama renkler çok geç değişiyor. sinyal plcden algılandığı anda yada çok az gecikmeyle görmek istiyorum ne yapmam gerekli..

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar,

işletim sistemi windows 7 olan bilgisayarı format atarak windows xp pro sp2 'ye çevirdim.
Lisanslı wincc cdsi ile (wincc v7.0 sp1) kurulumu yaptım. fakat proje yaratım açmak istediğimde aşağıdaki hatayı veriyor:

no or invalid project context. ASO cannot work correct.

üzerinde windows xp pro olan başka bir bilgisayarda yarattığım projeyi açabiliyor. hatta wincc yi kaldırıp tekrar kurdum (aynı sorun nedeni ile belki çözüm olur diye düşündüm. olmadı) ilk kurduğum programdaki projeleride açıyor. fakat yeni kurduğum wincc de yarattığım projeleri açamıyor. proje dosyasını kopyalamama da izin vermiyor.

bu konu ile ilgili fikri olan varmı acaba?

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri