Vestel ZX-R 72 TXT-S Görüntü Yatay Kaydı

bundan sonrası sizin tamircilik becerinize kalmış.yapamayayacağınızı düşünüyorsanız bir tamirciye götürmenizi tavsiye ederim.aksi halde daha büyük problemler çıkabilir.kolay gelsin.

Anladım hocam eyvallah :) Ya tamirciye götürürüz parası sorun değilde uğraşmayı seviyorum bunlarla. ayrıca elektronik mühendisliği öğrencisiyim ve şu an tatildeyim birazda ondan kurcalayasım var yani :)

Birde birkaç resim koyuyorum anakartın altından bu lehimler sıkıntılı mı acaba görünürde bir bakar mısınız ?

vQVM26.jpg

12BzWp.jpg

Şunu da koyayım da. Sarı ile belirttiğim ilk resimdeki lehiminde sıkıntı var mı dıye sordugum 3 eleman. Kırmızı da şişen,değiştirdiğim kondansatör.

g4pmEO.jpg

işaretli alanlardaki lehimleri tazeliyebilirsiniz,hatta temiz görünen zayıf lehimleri de yenileyebilirsiniz.lehimleme işi bittikden sonra mutlaka selülozik tiner ve fırça ile pasta kalıntılarını temizleyin.bir hatırlatma daha mavi renkli kondansatörün arkasında bulunan dikey bobini (son resim) de değiştirin.Bacak bağlantılarına dikkat edin.direnç konusunda sıkıntı yok,devredeki tüm elemanları ölçebilirsiniz.yalnız devre üzerinden değil sökerek ölçün.

işaretli alanlardaki lehimleri tazeliyebilirsiniz,hatta temiz görünen zayıf lehimleri de yenileyebilirsiniz.lehimleme işi bittikden sonra mutlaka selülozik tiner ve fırça ile pasta kalıntılarını temizleyin.bir hatırlatma daha mavi renkli kondansatörün arkasında bulunan dikey bobini (son resim) de değiştirin.Bacak bağlantılarına dikkat edin.direnç konusunda sıkıntı yok,devredeki tüm elemanları ölçebilirsiniz.yalnız devre üzerinden değil sökerek ölçün.

Anladim hocam sagolun denerim ilk uygun zamanda.

slm enes hocam aynı tv bende de var ve aynı arıza yaptı sen sorun neyden kaynaklandığını çözelebildinmi

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri