vestel millenium plazma (lge42v7) arıza

rockerbilo

Üye
Sa., vestel millenium plazma (lge42v7) arıza yaptı. Tv ses veriyor fakat görüntü vermiyor. İçini açtım, mevcut devre kartlarından tekinin sigortası atıktı. T4A sigorta ile değiştirdim. Fakat etki etmedi. TV önündeki led her hangi bir işaret vermiyor. Yni flaş yapmıyor. Standby konumundayken kırmızı, açınca yeşile dönüyor. Dediğim gibi görüntü gelmiyor. Yardım edecek var mıdır acaba? Sigortasını değiştirdiğim kart, sol taraftaki kart.
1348184744.jpg

Arkadaşlar ilgilenebilecek birisi var mı? Cevap gelmediği için servise gönderdim. Servisten 380 TL. fiyat çıktı, onarım için. Ekrana görüntü aktaran bir kart bozuk demişler. Monitöre görüntü aktaran, ekran kartı tarzında bir donanım mı acaba? Bilen var mıdır? Daha ucuza bulabilir miyiz ya da yapabilir miyiz? Bu fiyata az daha eklenip led tv alınabilir?

Bu arada sigorta alırken yanlış almış olabilir miyim? Orjinal sigorta üzerinde Lf.T4AH250V.P yazıyor ve porsolen. Benim aldığımın üzerinde ise F4AL250V yazıyor ve cam. Bunlar arasında büyük fark var mıdır?
Az araştırdım ve sigorta atan kartın YSUS Kart (Kod: 6871QYH036D) olduğunu öğrendim. 150-200 TL arasında değişiyor. Ebay da bu kart için değişik fiyatlar var ve repair kit i mevcut. Sizce tamir edilebilir mi?

Son düzenleme:
Sa. yazdık, insan bir as. yazar;), iki kelam eder. Sanki fransızca yazdım buraya, kimse cevap vermemiş.:rolleyes:

Merhaba.

Bahsettiğiniz kartlarda oluşabilecek bu tür bir arızanın tek çözümü kartın yenisiyle değiştirilmesidir. Fakat şu da var sigortasını değiştirdiğiniz kartın benzeri olan en sağdaki kart da arızalanmış olabilir. Eğer paranızı çöpe atmak istiyorsanız bahsettiğiniz kitleri alın. Cihazınızı kurtarmak istiyorsanız servise yaptırın.

Merhaba.

Bahsettiğiniz kartlarda oluşabilecek bu tür bir arızanın tek çözümü kartın yenisiyle değiştirilmesidir. Fakat şu da var sigortasını değiştirdiğiniz kartın benzeri olan en sağdaki kart da arızalanmış olabilir. Eğer paranızı çöpe atmak istiyorsanız bahsettiğiniz kitleri alın. Cihazınızı kurtarmak istiyorsanız servise yaptırın.
Hocam cevap için teşekkür. Serviste o karta 200 TL civarı fiyat vermişler. Teknik servisle birlikte 380 TL demişler. Sanırım sadece o kart bozuk. Bakalım, bana bir bilgi gelirse kartı bulup değiştireceğim.

Forum istatistikleri

Konular
128,330
Kullanıcılar
450,172
Son üye
ismailgurel39

Yeni konular

Geri