vestel 70 ekran zeta acil yardım bekliyorum bilgili arkadaşlardan

tvde herşey normal bazen 3-4 gün çalışıyor problem yok ama bazen testere şeklinde çizgiler oluyor kısa süre sonra düzeliyor ve uzun zaman yapmıyor müşterim takıntılı bi bilgisi olan var mı

screen voltajımı dengesiz biraz kısarsan çıkmaz gibime geliyor görmediğim için pek birşey diyemiyorum çizgiler çok hafifmi çıkıyor yoksa belirginmi hafifse ortam sıcaklığından etkilenip voltaj yükselebilir. BU808 değiştir dene şase numaranı bilmiyorum ama C611e ve etrafına bak parçalar sağlammı

Kaç senedir uğraşmıyorum bu işlerle yanlışım olabilir :)

Kolay gelsin

mesajı yazarken yine gitti ölçümlerim sonucu tüpe filaman voltajı olarak 121 V geliyor. ses var ama görüntü hali ile yok.tvyi kapatıp açınca görüntü geliyor.gözlemledigim kadarı ile dst trafosu yüksek voltaj vermiyor yada başka bir problemden dolayı devreye girmiyor. yapıştırma smd drençlere lehim geçtim deniyorum ilginize teşekkürler

mesajı yazarken yine gitti ölçümlerim sonucu tüpe filaman voltajı olarak 121 V geliyor. ses var ama görüntü hali ile yok.tvyi kapatıp açınca görüntü geliyor.gözlemledigim kadarı ile dst trafosu yüksek voltaj vermiyor yada başka bir problemden dolayı devreye girmiyor. yapıştırma smd drençlere lehim geçtim deniyorum ilginize teşekkürler

Merhaba arkadaşım.
öncelikle bu şekilde arızayı düzeltemezsiniz.arıza görsel olduğundan mutlaka foto yüklemelisiniz.aksi takdirde boşuna zaman kaybedersiniz.
yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla, ya ölçü aletiniz bozuk yada yanlış yerleri ölçüyorsunuz.flaman'a 121v gelemez,gelsede tüpe elveda dersiniz.dst çalışmıyor diyorsunuz ama flaman voltajı ölçüyorsunuz.trafo çalışmadan flaman voltajı çıkmaz.
arızayı fotoğraflayıp gönderirseniz daha kolay yardımcı oluruz.kolay gelsin.

arıza çözüldü soguk lehim çıktı smd direnc ve kondansatörlerde.ilginize teşekkürler.ama tüpe hala 121 v geliyor yinede sorun yok tv gayet iyi çalışıyor .ölçü aleti voltajlarda sapma yapmıyor.denendi farklı ölçü aletleri kullanıldı voltaj ölçümü dogru

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,087
Son üye
Hsnozer

Yeni konular

Geri