Makinayı çalıştır
Program dügmesini 3 getir
Suda beklet tuşuna basılı iken program dügmesini 3ten 2 ye çevir.
Düğmeyi bırak.

Tekrar basılı tut bu defa 2 den 1 e çevir, düğmeyi bıraktıgında teste girer

Makinayı çalıştır
Program dügmesini 3 getir
Suda beklet tuşuna basılı iken program dügmesini 3ten 2 ye çevir.
Düğmeyi bırak.

Tekrar basılı tut bu defa 2 den 1 e çevir, düğmeyi bıraktıgında teste girer

çoooook teşekkür ederim.kaç zamandır arıyordum.sağolun.:):p:p

vestel wms1200cl arıza kodları gereklı e6 arıza gosterıyo. motor devreye gırmıyo motor saglam kartta dıe dusunuyorum baska ıhtımal yok gıbı. yardımlar ıcın tşekkur ederım.

E-06 = hatası motor ve motor besleme devresi ,kablo soket hatasıdır .
motorun , öncelikle tako aktifmi degilmi ölçülür,kömür ve yatakları gözle takip edilir
soketlerin içinde spark, karbonlalaşma varmı gözle kontrol edilir,basmayan soket varmı bakılır temizlenir.
Motor ve soketler saglamsa elektronik kartta sorun vardır !

1997 model vestel makıne ısıgı yanıyor ama calısmıyor dugmesı yanmıstı degıstım pakap sıvıcıne baktım 3 kablo gelıyor sıyah yesıl kırmızı ıkısıne dugmeyı actıgınızda elektırık gelıyor dıgerıne ıse makınenın dugmesını cevırınce kelıyor makıne kapagı kılıtlemıyor ve calısmaya baslamıyor neden yapa bılır aceba

vestel whıte camasır makınesı acma kapama dugmesını degıstım ısıgı yanıyor kapısı kılıtlemıyor ve calısmıyor nede ola bılır aceba arıza

bana yardım edecek kımse yokmu yaw makına hala calısmıyor bugunde kapak otomatıgını degıstım yıne calısmıyor ısıgı yanıyor baska bıse yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kapı kilidinin kontak uçlarını kısadevre edip deneyin

1) Makinanızın etiket bilgilerini eksiksiz yazınız ( araba modelleri gibi hangi senede üretildigini veya kaç devir oldugunu bildirmenizle makinanızı bizim anlayabilme şansımız hiç yok.)

2) Makinnızdaki hataları yüzeysel veya elektiriksel gözlemleyiniz size yardımcı olacak soru sormamıza imkan tanıyınız.

3)teknik bilgi kapasitenizi bize açınız ki size hangi düzeyde bilgi verebilecegimizi bizlerde karar verebilelim.

4)Sordugunuz soru tarzı ile sadece fal bakılarak yanıt verilebilir .Size yanıt verilememişse inanın aramızda fal bilenin olmamasındandır.

4)Sordugunuz soru tarzı ile sadece fal bakılarak yanıt verilebilir .Size yanıt verilememişse inanın aramızda fal bilenin olmamasındandır.

akşam akşam güldürdünüz bizi :))

makıne wn 850 vestel msn adresınızı verırsenız ordan sorularınıza cevap vere bılırım bu sekılde tarıf etmem bıraz zor oluyor

çok yararlı bi forum olmuş
ustalarım benimde bi sorunum var
iki hafta önce ikinci el vestel wms 800 t marka çmşr mak aldım aldığıjm yer bi hafta garanti verdi
bi hafta boyunca 6 farklı program denedim hepsi sorunsuz çalıştı tek problem çamaşır çekmecesinden çok az su akıtıyodu sadece su alırken aktığı için okdar önemsemedim makine bi hafta dinlendi ve dün 17 nolu programı açmak istedim başlat tuşuna bastım çıt sesi geldi fakat makine su almadı ve çalışmadı 18 nolu programa getrirdim oda çalışmadı dur konumuna getirip 6 nolu programı denedim o çalıştı tekrar dur konumu ve 17 nolu programa getirdim bu sefer oda çalıştı fişi çektim taktım 17 denedim çalışmadı 18 denedim çalışmadı 16 denedim çalışmadı dur deyip 4 nolu programıs eçtim çalıştı tekrar 17 bu sefer oda çalıştı bunuda pek önemsemedim 16 17 ve 18 i açmak istersem başka program seçip tekrar açarım dedim
ama bugün ön yıkamalı 2 nolu programı açtığımda makine ön yıkama gözünde sürekli su alıyor ve dışarı pompalıyor kazan dönüyor normal çalışıyo gibi sağ sol ve bekleme işlemini yapıyodu ama su alıp vermesi kesilmedi tekrar dur konumu ve aynı programı açtım sounsuz çalıştı (ferman gibi oldu ama eksiksiz yazmak istedim :D)
1 makinemin problemi nedir beyin arızası mı acaba ben resetleyebilirmiyim değişirse kaça mal olur
2 çekmeceden su akıtmasını engelleyebilirmiyim
şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Geri