Veri Kayıt Sistemi Kurulumu hk. Yardımlarınızı Bekliyorum

€w@y

Üye
Arkadaşlar 16 adet makinanın Güç, Debi ve Sıcaklık verilerini saniyede bir kaydedebilecek ve bu kayıtları grafik olarakta gösterebilecek çok basitleştirilmiş bir sistem yada bir cihaza (data logger) ihtiyacım var bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Mümkünse Scada olmasın.Teşekkürler.

Yapmak mı istiyorsunuz yaptırmak mı? Detay verir misiniz?

Marmatek Müh. web sitesinden datalogger'lara bakabilirsiniz....

Data Logger' lar oldukça pahalı çözüm sunarlar. Şayet debi, rutubet, sıcaklık gibi verileri kontrol eden cihazlarınız yok ise ENDA' nın modbus haberleşen cihazları ve bir bilgisayar ile verileri istediğin sıklıkla kaydedebilir ve geçmişe yönelik grafik çıktıları alabilirsin.

Merhaba,

Elimko fimasının ürettiği E-680 Serisi Üniversal Girişli Gelişmiş Tarayıcı cihazı işinizi görecektir. Programıyla beraber pc'nize istediğiniz dataları kaydedebilirsiniz. Ucuz fakat performanslı bir çözümdür.

Ben kullandım, araştırmanıza değer.

Saygılar...

Yapmak mı istiyorsunuz yaptırmak mı? Detay verir misiniz?

yaptırmak daha kolayıma gelir ama. doğru düzgün işime yarıyabilecek bir sistem gösteren olmadı. bu yüzden sinir oldum ve kendim yapmayı düşünüyorum. tabi becere bilirsem.

Merhaba,

Elimko fimasının ürettiği E-680 Serisi Üniversal Girişli Gelişmiş Tarayıcı cihazı işinizi görecektir. Programıyla beraber pc'nize istediğiniz dataları kaydedebilirsiniz. Ucuz fakat performanslı bir çözümdür.

Ben kullandım, araştırmanıza değer.

Saygılar...

fiyatı hakkında tahmini bir fikriniz varmıdır.

ENDA ürünlerinde her bir bölge için yaklaşık 120TL + KDV şeklinde bir maliyetiniz olur. Her bir bölge +120TL demek oluyor yani. Bilgisayar için 60$' lık bir USB/RS-485 çevirici yatırımı yapmanız gerekiyor.

EMKO ürünlerini modbus özelliği vardır. Ayrıca Protakal diye bir ücretsiz yazılımı var. Bunları kullanarak kendiniz bile bir veri toplama işlemi yapabilirsiniz. Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri