vd10 değerinin artması

preg09

Üye
Arkdaşlar s7-200 plc ye delta ekrandan sürücü hız değeri giriyorum fakat dışarıdan girilen bu değer makina kafası aşağıya indiğinde 0,1 artıyor.Makinayı şu anda durduramadığım için adres değişikliği yapamıyorum.Bu durum ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkdaşlar s7-200 plc ye delta ekrandan sürücü hız değeri giriyorum fakat dışarıdan girilen bu değer makina kafası aşağıya indiğinde 0,1 artıyor.Makinayı şu anda durduramadığım için adres değişikliği yapamıyorum.Bu durum ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

makina kafası derken ne kastettiğinizi anlamadım

bu bir asansör aşağı yukarı inen bir parça(kafa) var.kafa her aşağı indiğinde sürücü hızı 0,1 artıyor.

Asansör sistemlerii bilmiyorum fakat benim yorumum sadece asansör aşağı inerken artıp yukarı çıkarken normalse bu kabin yükünün motora olan yansımasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum ve çözüm olarak motor sürücüsüne asansör motorunun bütün parametreleri girilmişmi ona bakmanızı öneririm genelde verim cos fi gibi değerler ihmal edilebiliniyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,352
Kullanıcılar
450,206
Son üye
elektronom111

Yeni konular

Geri