İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
[video=youtube;aUvXbOZG4Ws]https://www.youtube.com/watch?v=aUvXbOZG4Ws&feature=youtube_gdata_player[/video]

Sayın kondaş yetkilisi,

SVC li ürünler Şebekede Harmonik oluşturma seviyesi nedir ?

Sayın kondaş yetkilisi,

1 trafodan beslenen 20 abonede de bu tarz bir düzenekle kompanzasyon panosu oluşturursak harmonik düzeyinin nasıl olabileceği konusunda bilgi verebilirmisiniz.

Sayın kondaş yetkilisi,

1 trafodan beslenen 20 abonede de bu tarz bir düzenekle kompanzasyon panosu oluşturursak harmonik düzeyinin nasıl olabileceği konusunda bilgi verebilirmisiniz.

20 abonenin hepsine birden SVC bağlanırsa mı?

Bu sorunun cevabı sabit bir cevap değildir.

Yüke, akıma göre değişen grafiklerle yanıtlanır.

SVC sistemlerinde ideal olan doğru olan harmonik filtre ile kullanımdır.
VArKON rölenin avantajı ise SVC yi her zaman devreye almak yerine belli durumlarda devreye alarak, filtre konulmamış yerlerde dahi daha az şebekeyi etkilemektir. Bunun için gerekli ayarları öğrenmek için kılavuzu inceleyebilirsiniz.

022 - YouTube

örnekteki videoda VArKON-TCR röle reaktif oranları sıfıra çekiyor. Reaktif güç ihtiyacını her iki yönde de 10 bin kademe ile birebir karşılayabiliyor.
Hedef olarak %1.5 girilince %1.5 olarak oranları tutuyor. Örnekte hedef %0.

TCR röle devreye alındığı yüzlerce yerde reaktif hedefi tam tutturarak, stabil sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

Not: Video Ankara Gençlik parkı kompanzasyonundan alıntıdır, yüklerinde gösterildiği videolarla devamı gelecektir.

[video=youtube;VLbXstVTwU0]http://www.youtube.com/watch?v=VLbXstVTwU0&feature=youtu.be[/video]

Benim sorun bir sistemim var ne yaptıysam düzeltemedin. .sürekli ceza geliyor reaktör taktım fayda olmadı aydın latmalarim..LED ve tasarruf ampul gece led ışıklar açık gündüz de tasarruflu ampuller

Benim sorun bir sistemim var ne yaptıysam düzeltemedin. .sürekli ceza geliyor reaktör taktım fayda olmadı aydın latmalarim..LED ve tasarruf ampul gece led ışıklar açık gündüz de tasarruflu ampuller

Reaktör yetersiz geliyordur. Yüklerin kapasitif özellikte ölçüm yapmanız gerekir reaktif güç kontrol rölesi üzerinde reaktif tüketimlere bakın yükün en yoğun olduğu zamanda kapasitif tüketime bakıp o değerinüstünde bir reaktör (endüktif yük bankı) kullanmalısınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,353
Kullanıcılar
450,210
Son üye
İsmlll

Yeni konular

Geri