uzaktan kumandalı arabamın on off düğmesinden actıgımda, direk geriye dogru hareket ediyor

agabey03

Üye
Arkadaşlar Merhaba,

Foruma yeni üye oldum. Uzaktan kumandalı aracımın on off düğmesinden açtığımda, direk geriye doğru hareket ediyor. Kumandayı açmadığım halde. Sizce neden olabilir?

koskoca forumda bir fikri olan yok mu?

1- motoru süren transistörlerden biri kısa devre olmuş..
2- kumanda frekansı başka bir verici ile çakışıyor komutu direkt algılıyor

Bu arıza daha önce var mıydı, yeni mi aldın, ne oldu ne zamandır bunu yapıyor? İlk akla gelen *yeni yapıyorsa bu arızayı* ilgili yön tuşunda bir arıza, sürekli temas olduğu. Daha kötü senaryo alıcı devre kartındaki tr arızası.
Elinden geliyorsa aç bak normal görünmeyen bi durum var mı? Olmadı resimle hem alıcı hem vericiyi, arkadaşlarla yardımcı olmaya çalışalım.

1- motoru süren transistörlerden biri kısa devre olmuş..
2- kumanda frekansı başka bir verici ile çakışıyor komutu direkt algılıyor

kumanda kapalıyken bile pili takar takmaz geri çeviriyor, kumandayı açıp sağ sol yapınca yapıyor ama hiç durmadan geri harekete devam ediyor, frekans karışıklığı için çözüm var mı? transistörlerden biri kısa devre olmuş net cevabı için çözüm transistörleri değiştirmek mi?

Bu arıza daha önce var mıydı, yeni mi aldın, ne oldu ne zamandır bunu yapıyor? İlk akla gelen *yeni yapıyorsa bu arızayı* ilgili yön tuşunda bir arıza, sürekli temas olduğu. Daha kötü senaryo alıcı devre kartındaki tr arızası.
Elinden geliyorsa aç bak normal görünmeyen bi durum var mı? Olmadı resimle hem alıcı hem vericiyi, arkadaşlarla yardımcı olmaya çalışalım.

daha önce yoktu böyle bir sıkıntı.. yön tuşu dediğiniz kumandadaki ise kumanda off iken bile böyle, pili takar takmaz geri hareket ediyor.. devre kartındaki tr arızası dediğinizi açabilir misiniz? tamamını mı değiştirmeliyim eğer öyleyse? foto ekliyorum, araba açık şu anda..[/QUOTE]

daha önce yoktu böyle bir sıkıntı.. yön tuşu dediğiniz kumandadaki ise kumanda off iken bile böyle, pili takar takmaz geri hareket ediyor.. devre kartındaki tr arızası dediğinizi açabilir misiniz? tamamını mı değiştirmeliyim eğer öyleyse? foto ekliyorum, araba açık şu anda..
Aracı açınca bunu yapıyorsa hatayı burda ararız. tr=transistör Ölçü aletin var mı ölçüm yapabiliyor musun?

devre üzerinde bi anormallik yok, ama sanki böyle lehim kenarlarında parlak, pasta akmış gibi bi durum gözlemledim..

Ekli dosyalar

• 2014-09-29 22.52.53.jpg
    2014-09-29 22.52.53.jpg
    330.9 KB · Görüntüleme: 11
  • 2014-09-29 22.53.15.jpg
    2014-09-29 22.53.15.jpg
    338.3 KB · Görüntüleme: 12
Aletsiz zor imkansız, çevrende anlayan yok mu arkadaş akraba? bi de fotolar çok uzak.

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri