uzaktan izleme

rota

Üye
merhaba
dvr cihazından sabit ip ile başka bilgisayardan izlemem için modem ayarlarını nasıl yapmam gerekli ayrıca neye gerek var bilen varsa sevinirim
teşekkürler

modemden dvr cihazına port yönlendirmen gerek

dvr cihazın network kısmından ayarlaman gerek cihazın o kısmında hangi port oldunu yazar zaten genelde 80 porttu cihazın ip nu suna yönlendirdiğinde uzaktan izleyebilirsin

port yönlendirme modema göre değişiyor marka verirsen daha iyi yardımcı olabilirim

modemlerde ara yüze girdikten sonra nat bölümünden kayıt cihazı yada dvr kartın portlarını açıp en son 80 portunu açıyorsun ve nat etkinleştirdikten sonra olay tamamdır. yardımcı olsun diye süper bir site ismi yazıyorum oradan daha rahat yaparsın.
Portacma.net - Portacma and Counter Strike

Yanlız DVR KAYIT CİHAZlarında tek port yoktur.Cihazın menüsüne girerek ikinci portun ne olduğunu görebilirsiniz. Bu portuda modemden yönlendirmeniz gerekli.Aksi takdirde uzaktan izleme yapamazsınız.

Bazı DVR cihazlarının kullanma kılavuzların da yada menülerinde ilgili portlar belirtilmiştir ve bazıları sizin isteğinize göre değiştirilebilir. Mesela sky marka dvr cihazı için 6802 nolu port kullanılır. İstenilirse cihaz üzerinde bu değiştirilebilirde. İlgili portu modemden açtıktan sonra internetin olduğu heryerden kameralar elinizin altına geçmiş olur.

modemlerde ara yüze girdikten sonra nat bölümünden kayıt cihazı yada dvr kartın portlarını açıp en son 80 portunu açıyorsun ve nat etkinleştirdikten sonra olay tamamdır. yardımcı olsun diye süper bir site ismi yazıyorum oradan daha rahat yaparsın.
Portacma.net - Portacma and Counter Strike
aırtıes ı cok kullanıyosun galıba :):) muhabbet nat da deıl.. modemın modelıne gore port acma ozellıklerı deısır menuler herzaman farklıdır nat adı altında olmayabılır... 80 nolu port ıse web port dur her dvr kartın kullandıgı portlar farklıdır dostum

Kimi Adsl Modemlerde ....Virtual Server adı altında bulunur...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri