uydu cihazıma toprak hattıda bağlamak istiyorum.

merkezi sistem kullanıyoruz apt. olarak. çatıdan inen uydu kablosu dummmm diye aşırı bi dip gürültüsü çıkartıyor. ben prizden ayrı bi kabloya toprak hattını direk uyduya değdirdim . bu gürüntü kesildi. cihaza 3 lü topraklı kablo alıp takmak istiyorum. toprak hattı çekmek uydu için zararlı olur mu ? bu dip sesini sadece böyle kesebiliyorum. ağır bir ses geliyor arka plandan.

3 damarlı kablo alsam toprakıda cihazın bi vidasına versem olur mu ? uydu cihazları için topraklama yapmak sıkıntı çıkartır mı ? bu dip sesini anca toprak yaparak çözüyorum.

Evinde kullandığın diğer cihazlarda herhangibir kaçak akım olduğunda toprak hattına elektrik gideceğinden cihazın için sakıncalı olabilir

merkezi sistem kullanıyoruz apt. olarak. çatıdan inen uydu kablosu dummmm diye aşırı bi dip gürültüsü çıkartıyor. ben prizden ayrı bi kabloya toprak hattını direk uyduya değdirdim . bu gürüntü kesildi. cihaza 3 lü topraklı kablo alıp takmak istiyorum. toprak hattı çekmek uydu için zararlı olur mu ? bu dip sesini sadece böyle kesebiliyorum. ağır bir ses geliyor arka plandan.

3 damarlı kablo alsam toprakıda cihazın bi vidasına versem olur mu ? uydu cihazları için topraklama yapmak sıkıntı çıkartır mı ? bu dip sesini anca toprak yaparak çözüyorum.
toprak hatının sağlıklı olduğuna eminsen hiç problem olmaz.
hatta ıslak elle uydu kablosunu ellersen şu anda hafif gıdıkladığını hissedebilirsin toprakladıktan sonra bunu göremeyeceksin

çatıdaki merkezi sistemi topraklama yapmışlar. çatıdan inen uydu kablosunun içindeki tek damar telin üstüne sarılı olan bakır tel yani toprak teli herhalde onda toprak geliyor. benim cihaza o kabloyu takınca ses oluyor. o kabloda toprak var benim cihazda toprak yok ses çıkarıyor.

uydu biryere temas etmiyor. ses tvnin hoparlöründen geliyor. benim çatıda bağımsız bi çanak daha var. onda hiç gürültü olmuyordu. ne olduysa merkezi sistem ile oldu.

bende cihaza toprak vererek bu sesi kestim. şimdi teknik servisi hiç bulaştırmadım olaya. ben direk cihaza sürekli toprak versem ne olur. sesi anca bu türlü kesiyorum. yada çatıya çıkıp merkezi sistemin toprak bağlantısını kesmem gerekecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,231
Son üye
matrix96

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri