UV Lamba - 4 Pin Single Ended - 39W

agirabi

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıda linkte görebileceğiniz UV lambayı aldım:

http://www.ebay.com/itm/G36T5-L-4P-...479?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43c0ff09bf

Lamba 4 Pin Single Ended UV Lamp olarak geçiyor. Fakat sorun sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bunu çalıştırmak.

İnternette araştırdığımda balast adıyla adaptörler satıldığını gördüm. Bunlar laptop şarj aleti gibi enteresan şeyler. Kompak bişey aradığım için başka arayışlara girdim. Örneğin şöyle bir şey var fakat bu 22W. Lambanın kendi ise 39W. Gerçi bu alet işe yarar mı onu da bilmiyorum

http://www.ebay.com/itm/GE-FLUORESC...145?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d44028829

Elimdeki bu UV lambayı nasıl çalıştırabileceğim hakkında bilgisi olanlar kısaca yazarsa sevinirim. Hatta bunun için gerekli ekipmanı satan biri varsa ondan da alabilirim.

Herkese teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Taktığın şekilde yanmıyorsa az çevirerek dene (bir ucu sabit kalacak şeklde) uygun uçlar gelmediğinden ateşleme sağlanmamıştır, 22w işe yaramayacaktır lamba linkinde 40w balast var bunu kullan $10 mış üzerinde şema var uçları tespit et gerisi kolay.

Tasarruflu lamba al uygun wattta.uygun baglantiyi yap.fleman direnclerini olcerek dogru baglantiyi yap.olacaktir.ben bu selikde uzun uv lamb calistirdim.

arkadasim sana bir tavsiye.alacagin lamba balast her ne olursa olsun calstiracagin zaman mutlaka gozunu koruyacak bir gozluk vs bisey kullan..ben hastanemde optik ucu sterilize eden bir cihazin uv ampullerini degistirdim,3 gun gozlerim kapali calstim,kor oldum sandim..aman dikkat.

Uv lambasi için 36W t-8 elektironik balans ve 4 pinli soket ile çalıştırabilirsiniz.
@zbyrblc arkadaşımızın dediği gibi sakin çıplak goz ile bakmayin. Kullanacaniz alani bilmiyorum ama su içinde kullanacaksaniz quad ( guars ) camindan kullanmanizi tavsiye ederim

@Reaksiyon @zbyrblc @asbeteknoloji @by lent Cevaplarınız ve önerileriniz için çok teşekkürler.

@by lent herhalde söylediğiniz balast şu değil mi?

http://www.ebay.com/itm/LSE-Lightin...3219694?pt=US_Light_Bulbs&hash=item43cc77ea6e

Eğer bu ise bağlantılar şöyle mi olacak? 1 numaralı girişe bendeki UV lambanın uçlarını bağlayacağım. 2 numaralı tarafta da 220V u direk prizden vereceğim?

Bu arada bu balast herhalde bir çeşit konvertör vazifesi mi görüyor?

Cevaplarınınz için şimdiden teşekkürler.

rdPApP.jpg

@agirabi Mevcud resimdkei balansi kullanmak istiyorsan eğer
2. Nolu girişin 220 v için L ve N uclarini kullanman lazim.
1 Nolu giriş UV lambasi içindir.
uv lambasi 4 pinli ve soket kablon yok normal klemen ile yapmak istersen sadece lamba pinlerine dikket etmen yeterli.

Son düzenleme:
@Reaksiyon Çok teşekkürler cevabınız için.

Normal klemens ile bağlantı yapmaya çalışacağım. Fakat işin kötü tarafı lamba üzerindeki pinlerde hiçbir işaret yok. Yani hangisini balast taki 1 numara ile işaretlediğim yerde en yukarı girişe veya en aşağı girişe takacağım hakkında bir bilgim yok.

220V da hangi herhangi bir çıkışı L ve veya G ye bağlamam bir sorun teşkil etmez değil mi? Yani hangi çıkışı hangisine bağlayacağımın bir önemi yok.

@agirabi öncelikle şunu belirtim Uv lambasi Kaç Watt ?
Ve bu balans elinde 25 W 'lik bir güc elindeki Uv lambasinin Calişma gücüne işit değerdemi öncelikle onu bi teyit et.
2. Nolu Girişte L ve N uclarinin
L ucuna Faz ve N ucuna Nötür girUv lambasi 4 pinli isi Bu lamba 2 pin bir lambayi diğer 2 pinde diper lambayi yakar.
Bu pinleri ölçü aletinin kısa devresi ile çok rahat bulabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,564
Kullanıcılar
450,564
Son üye
mehmetsaint

Yeni konular

Geri