USB li PRİZ YAPIYORUZ _ Bugün Ne Yapalım? -16-

elektrofizikci

Usta Üye
USB li PRİZ YAPIYORUZ _ Bugün Ne Yapalım? -16-
USB li priz çalışması yayında...Bu bölümde her akıllı telefon sahibinin rüyası olan USB li PRİZ projesini hayata geçiriyoruz. Doğrularıyla hatalarıyla iyi seyirler...

*** Fotolar:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.413896992131888.1073741920.291475934373995&type=1

***Video:

UYARI: (sağolsun bir arkadaşımız yollamış)
"Son derece riskli bir çalışma, tecrübesiz kimselerce denenmemesi gerekli.

Bunun dışında tecrübeli kimselerce yapılsa bile bazı dezavantajları ve problemleri var.
Bu sistem başta sürekli olarak enerji tüketir. İlla USB'ye birşey bağlı olması gerekmez. Zaten bu yüzden "adaptörü fişten çekin" diye telefon uyarısı görünür.
İkincisi herhangi bir 220V kablosunun yanlış teması, ark yapması telefon bataryasının patlamasına ve ciddi yaralanmalara neden olabilir.
Sistemin yangın çıkarma ihtimali de var."

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bir led yakacak kadar enerjinin verimliliği ve tasarrufu üzerine kafa yorduğumuz bu günlerde elbette önemli bir konu ve basit ama güze lbir uygulama olmuş gerçekten... :)

Benim aklımda daha başka şeyler varda :) sadece ben nbasıl görüneceğini kullanımını merak ettiğimde nböyle alel acele bir şey yaptım... Yoksa stnby da tüketilen enerjinin öneminin farkındayım... Kolay gelsin herkese

Forum istatistikleri

Konular
128,240
Kullanıcılar
450,049
Son üye
elm3ss

Yeni konular

Geri