Urun agaci hakkinda

sadoazb

Üye
malesef urun agacini bir turlu istedigim gibi yapilandiramadim. benim istedigim resimlerde izah ettigim gibi urun ust gurubu urun gurubu urun alt gurubu gibi alanlara kendi istedigim alanlari eklemek istiyorum. ordaki listeden secmek zorundayim su anda ben bunu istemiyorum bu mumkun mu
saygilar

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    158.3 KB · Görüntüleme: 10
  • 2.jpg
    2.jpg
    158.3 KB · Görüntüleme: 9
Eğer Access programında mevcut bir veritabanını kullanıyorsanız ve bu veritabanında "ürün üst grubu", "ürün grubu" ve "ürün alt grubu" gibi alanlara kendi istediğiniz alanları eklemek ve bu alanları seçmek zorunda kalmamak istiyorsanız, bu mümkündür.

1. Tabloyu Düzenleme:
Access programında, ilgili tabloyu açın.
"Tasarım Görünümü"ne geçerek mevcut alanları düzeltebilir veya yeni alanlar ekleyebilirsiniz.

2. Yeni Alan Eklemek:
Tablonun tasarım görünümünde, boş bir alan eklemek için altta yeni bir satır oluşturun.
Bu yeni alanın adını belirleyin (örneğin, "özel_alan").
Alanın veri tipini seçin (metin, sayı, tarih vb.).

3. Form Oluşturma:
Access'te bir form oluşturarak, bu özelleştirilmiş alanları daha kullanıcı dostu bir arayüzle gösterebilirsiniz.

4. Sorgu Oluşturma:
Özel alanları kullanarak sorgular oluşturabilir ve bu sorguları raporlarda kullanabilirsiniz.

5. Rapor Oluşturma:
Özelleştirilmiş verileri raporlarda görüntüleyebilirsiniz.

Bu işlemlerle, mevcut "ürün üst grubu", "ürün grubu" ve "ürün alt grubu" alanlarına kendi isteğinize göre alanlar ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, mevcut listeden seçmek zorunda değilsiniz; kendi istediğiniz alanları kullanabilirsiniz.

hocam ESS_part001 access dosyasindaki tum tablolari tasarim konumunda inceledim istedigim verilerin hangi tabloda oldugunu bulamadim. kendime bos bir veritabani olusturdum buraya kadar guzel simdi icini kendi istedigim guruplarla urun guruplariyla alt gurup adlariyla doldurmak istiyorum.

Ekli dosyalar

• aaaa.jpg
    aaaa.jpg
    26.2 KB · Görüntüleme: 5

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,992
Son üye
plaxo

Yeni konular