TV VERİCİSİ SES SORUNU

harti212

Üye
0DkRVV.jpg

Arkadaşlar Televizyon vericisi bu devre, yaklaşık 1W çıkış gücü var fakat adam ses trafosunun değerini belirtmediği için ne yaptıysam sesi görüntüye entegre etmeyi başaramadım, 1:1 trafo denedim olmadı,ses hat trafosu taktım olmadı(3W), 39mH lik ses trafosu taktım yine olmadı. üstte bahsettiğim 3W Black red com diye üzerinde yazı yazan trafoyu taktığımda görüntü var ses yok, diğerlerinde görüntü hiç yok boyuna kara ekran azcık dalgalanma falan var.
Bilen varsa lütfen buraya kaça kaçlık bir ses trafosu gerekiyor?
Bu devreyi yabancı bir web sitesinden buldum sitesinde de belirtmemiş,karartılar ne diye sorarsanız reklam olmasın diye sitenin ismini sildim.
2SC1674 transistörünün yerine piyasada bulunmadığı için 2SC1923 taktım bunu da belirteyim.
Yardımcı olursanız sevinirim, çok uğraştım çözemedim.
*Şunu da belirteyim kıytırık bir devre değil fotosunu gördüm eski bir modülatör ün şeması(1990 ların başında üretilme sağlam bişey ama şu trafoyu bulsam komple tamamlanacak)

0DkRVV.jpg

Arkadaşlar Televizyon vericisi bu devre, yaklaşık 1W çıkış gücü var fakat adam ses trafosunun değerini belirtmediği için ne yaptıysam sesi görüntüye entegre etmeyi başaramadım, 1:1 trafo denedim olmadı,ses hat trafosu taktım olmadı(3W), 39mH lik ses trafosu taktım yine olmadı. üstte bahsettiğim 3W Black red com diye üzerinde yazı yazan trafoyu taktığımda görüntü var ses yok, diğerlerinde görüntü hiç yok boyuna kara ekran azcık dalgalanma falan var.
Bilen varsa lütfen buraya kaça kaçlık bir ses trafosu gerekiyor?
Bu devreyi yabancı bir web sitesinden buldum sitesinde de belirtmemiş,karartılar ne diye sorarsanız reklam olmasın diye sitenin ismini sildim.
2SC1674 transistörünün yerine piyasada bulunmadığı için 2SC1923 taktım bunu da belirteyim.
Yardımcı olursanız sevinirim, çok uğraştım çözemedim.
*Şunu da belirteyim kıytırık bir devre değil fotosunu gördüm eski bir modülatör ün şeması(1990 ların başında üretilme sağlam bişey ama şu trafoyu bulsam komple tamamlanacak)

http://2.bp.blogspot.com/-m4BYZqw95...ELU/OYwiFWC7QsU/s1600/videosendercircuito.jpg sorunuzun cevabı bu olabir burdada değerleri http://opensource.telkomspeedy.com/wiki/index.php/Trafo_IF

Arkadaşlar yardımcı olduğunuz çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun ne muradınız varsa versin.

Sorun cozuldumu? Goruntu ile birlikte ses aldiniz mi?

Büyük ihtimal siyah renkli olan işimi görücek başka modülatördede aynısından görmüştüm fakat bunu trafo sanmıyordum trimpot gibi bişey sanmıştım kafandaki soru işareti de kalkmış oldu(Trafo denince hep nüve üzerine sarılmış iki bobin telinin vernik ile kaplanıp izole edilmiş hali aklıma geldiği için böyle bişey olacağı aklıma gelmemişti) Bu gün Allah kısmet ederse denicem.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri