TSE-BDS

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ayser

Üye
TSE-BDS belgesi nedir, bilgisi olan varmı

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Türk Standartları Enstitüsü Beyan Doğrulama Sertifikası

Standartlara tam uygunluğu olmayan herhangi bir ürünün beyan edilen teknik özelliklerinin TSE tarafından deney ve analizler yapılarak doğrulanması ve bunun sertifikalandırılması işlemidir.

Son düzenleme:
Bir ürün yada hizmetin var olan standartların üstünde beyan ettiği özelliklerinin TSE tarafından onaylanması durumunda verilen belgedir.
Ya da icat statüsünde olan ve standardı olmayan ürünlerin, TSE kurulunda değerlendirildikten sonra beyan edilen özelliklerinin testten geçmesi durumunda da alınabilir. Bu anlamda Türkiye'deki mucitlerin önünü açan devrim niteliğinde bir hizmettir.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

TSE bu belgesi ile ülkemizde ki mucitlerin dışa bağımlılığını ortadan kaldırıyor. Devrim niteliğinde ki bu hizmetinden dolayı TSE yi kutlamak gerekir.

TSE-BDS; Ar-Ge ve İnovasyon ürünlerine verilen bir tür TSE belgesi

Avantajlarının yanında size hemen dezavantajını da belirteyim. Sahtekarlarında önünü açacak bir gelişme olduğunu düşünüyorum, örneğin sahtekarların enerji tasarruf cihazı diye çıkarttıkları ürüne tasarruf yapamayacağından tasarruf harici 3-5 özelliğe test ile doğrulama yaptırıp bakın işte benim ürünüm TSE-BDS belgeli diyecek. Doğrulanan özelliklerine bakmayacak olan binlerce vatandaşı belgeyle kazıklama yolu da böylelikle açılmış olacak.

TSE gibi bir kurumun bahsettiğiniz kadar basit bir detayi gözden kaçıracağını hiç düşünmüyorum.

TSE gibi bir kurumun bahsettiğiniz kadar basit bir detayi gözden kaçıracağını hiç düşünmüyorum.

TSE alacağı paraya ve onaylanmasını istediği kriterlere yani teknik özelliklere bakar. TSE Onay kurumudur bu ürünümde bu özelliklerin doğrulunu beyan eden sertifika talep ediyorum dersiniz TSE testlerini analizlerini yapar ve onaylar. Burada gözden kaçırılan birşey yok.

Avantajlarının yanında size hemen dezavantajını da belirteyim. Sahtekarlarında önünü açacak bir gelişme olduğunu düşünüyorum, örneğin sahtekarların enerji tasarruf cihazı diye çıkarttıkları ürüne tasarruf yapamayacağından tasarruf harici 3-5 özelliğe test ile doğrulama yaptırıp bakın işte benim ürünüm TSE-BDS belgeli diyecek. Doğrulanan özelliklerine bakmayacak olan binlerce vatandaşı belgeyle kazıklama yolu da böylelikle açılmış olacak.
Sahtekarlara TSE nin BDS belgesi vereceğine ihtimal vermiyorum. Ancak yurtdışında binlerce euro vererek bir çok belge alanları biliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri