Trafo Seçimi Konusunda Yardıma İhtiyacım var

umka1907

Üye
arkadaşlar elimde 3 fazlı bir motor ve kumanda panosu var motor yandı yenisini bulamadık bunun yerıne 220 v motor bulduk panoyu 220 yapmam lazım pano içinde 440*220trafo var 50kva motorumuz 1kw bu trafoyu degıştırıp kumandayıda guc kablolarınıda aynı trafo cıkısından almak istiyorum 100kva lık trafo koydum ama cok ısınıyor 200kva koysam olurmu yada baska cozum onerınız varmı tesekkur ederım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar elimde 3 fazlı bir motor ve kumanda panosu var motor yandı yenisini bulamadık bunun yerıne 220 v motor bulduk panoyu 220 yapmam lazım pano içinde 440*220trafo var 50kva motorumuz 1kw bu trafoyu degıştırıp kumandayıda guc kablolarınıda aynı trafo cıkısından almak istiyorum 100kva lık trafo koydum ama cok ısınıyor 200kva koysam olurmu yada baska cozum onerınız varmı tesekkur ederım

sorunuzu anlayamdaım ? biraz açarmısısnız konuyu ?

güç değerlerinde kavram karmaşası olmuş .....
50 kva,100 kva,200 kva baya yüksek güç değerleridir.
sanırım sizin anlatmak istediğiniz
50 va,100 va,200 va ....galiba.
elinizdeki bu trafolar ,motor gücünüzden (1 kw ) çok düşük.
sanırım panonuza nötr çekili değil.yoksa 440*220 -50 va lik bir güç trofosu
kullanılmazdı,kumanda devresine.
ya nötr hatı çekip panoda küçük bir kaç işlemle halledin.
yada yaklaşık .... 2 kva ...lık bir güç trafosu satın alıp işinizi halledin.

Forum istatistikleri

Konular
128,327
Kullanıcılar
450,170
Son üye
billurwan

Yeni konular

Geri