Trafo Hakkında Bilgi Öğrenmek İstiyorum. Yardımcı Olurmusunuz?

sayın kontrol kalemi üyeleri bu sorulara acil cevap bulmam lazım. Aklıma İlk Bu site Geldi. Yardımcı olur musunuz?

Bir trafo binasında iç duvarlar sıvasız ise, bunun nedeni ne olabilir? Enerji sistemlerinde, genellikle çift harmonikler ile DC bileşen yer almaz. Neden? Kısa devre (short circuit)” deyiminin fiziksel orijini nedir? 100 MVA 154 kV baz değerleri seçilmiş olsun. Zincir izolatörün maksimum dayanma gerilimi 200 kV ve topraklama ağının gerilimi 5 kV ise, bunların per-unit olarak ifade ediniz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sayın kontrol kalemi üyeleri bu sorulara acil cevap bulmam lazım. Aklıma İlk Bu site Geldi. Yardımcı olur musunuz?

Bir trafo binasında iç duvarlar sıvasız ise, bunun nedeni ne olabilir? Enerji sistemlerinde, genellikle çift harmonikler ile DC bileşen yer almaz. Neden? Kısa devre (short circuit)” deyiminin fiziksel orijini nedir? 100 MVA 154 kV baz değerleri seçilmiş olsun. Zincir izolatörün maksimum dayanma gerilimi 200 kV ve topraklama ağının gerilimi 5 kV ise, bunların per-unit olarak ifade ediniz.
Müteahhit sıvadan kar etmiştir.
Elektrik şebekelerindeki dalga şekillerinin simetri özelliklerinden dolayı ile çift katsayılı harmonik (2., 4., 6. harmonik) bileşenler ile karşılaşılmaz. dc de de harmonik oluşmaz
ben fizikçi değilim öyle orijin falan anlamam ama kısa devre demek akımın hiç bir alıcı üzerinden dolaşmıyarak devre tamamlaması demektir.sonuncusu ile benim hayatta işim olmaz :D

Yönetmelikte oda tavanının boyanmaması ile ilgili madde var ama duvarın sıvası konusunda bişey bilmiyorum, sayın toranaga73 çok güzel bir açıklama yapmış zaten.

bunların neyini per unit olarak ifade edeceğiz. ayrıca sıva meselesi de odanın sıcaklığı ile alakalıdır.

Sıva meselesi tamamen müteahhitin çakallığı. Siz yeni bir abone oluyorsanız OG ye karış karış ölçüp gerekli köşkü oluşturmanız için BEDAŞ inşaat mühendisi gönderiyor. Bizzat yaşadım. Yani sıva-boya vs.. isterlerse mecbur yaparsın.

[h=2]Trafo Hakkında Br Kaç Bilgi Öğrenmek İstiyorum. Yardımcı Olurmusunuz?[/h]
Bu başlıkta gelen tek ilgili soru bu olduğu yanlızca buna cevap veriyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,437
Kullanıcılar
450,366
Son üye
msclsglts001

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri