TRİFAZE ELEKTRİK SAYACI

tamirci

Üye
Yazlık için trifaze mekanik elektrik sayacını ara sayaç olarak binanın girişine taktım. Esas sayaçlar digital sayaca çevrildi.tedaşa geçilecek. Ben de yeni takılan digital sayacın doğru çalışıp çalışmayacağını kontrol etmek istiyorum. Sorum mekanik sayacın dönen kısmı sayacın takıldığı panoda sayacın öne ya da yana yamuk durmasından etkilenir mi?
Sayacı su terazisi ile mi takmak lazım?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Dönen diskin yataklarında problem varsa sayaç doğru ölçüm yapmaz (sayaç dik kullanılmalı) ayrıca çok küçükte olsa taktığınız mekanik sayacın kullandığı gücü (ihmal edilecek kadar küçük) yeni takılan sayaç yazacaktır.not: sayacın doğruluğu en az 1 aylık ölçüm sonucunda net olarak ortaya çıkar kolay gelsin.

Bu olay benim de başıma gelmişti. Diskin yataklarında sorun varsa yamuk durması ölçüm sonuçlarını etkiler....saygılar...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri