Topraklamanın olmaması giriş gecikmesine sebep olur mu ?

tamam rakılar senden olsun ama mutfak varsa yemek benim işim. Türkiye turuna çıkacağım. yolumun üzerindesin haberin olsun.
Mutfak var ama çöplük gibi.
En azından temizletecek birisini buldum derim gelirsen :p
Yaf yemekle ne uğraştıracaam seni. Pide mide söylerim idare ederiz.
Olmazsa kebap mebap bakarız..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Mutfak var ama çöplük gibi.
En azından temizletecek birisini buldum derim gelirsen :p
Yaf yemekle ne uğraştıracaam seni. Pide mide söylerim idare ederiz.
Olmazsa kebap mebap bakarız..
ben dışarıdan çok rahat yemek yiyemiyorum. parasından değil, uyuzluk katsayım o konuda yüksek.

Internetdekı "ping" sayısının yuksek olması oyunlarda gecıkmeye sebep olabiliyor. En basit, tavlada", pıng 0.02" ıken rahat oynuyorum. Bu sayı biraz yukseldimi oyun kasıyor takılıyor. BU acıdanda bakmak mümkünmü.??

Internetdekı "ping" sayısının yuksek olması oyunlarda gecıkmeye sebep olabiliyor. En basit, tavlada", pıng 0.02" ıken rahat oynuyorum. Bu sayı biraz yukseldimi oyun kasıyor takılıyor. BU acıdanda bakmak mümkünmü.??
ben tavlayı canlı severim yüz yüze olacak, zarların sesi gelecek, hatta fincanda olacak.

Teknik olarak bu açıdan bakılmaz.
Çoğu server tabanlı oyunlarda PING süresini her oyuncu takip edebilmektedir.
Olası bir ping gecikmesinde ana server ile oyuncu orasındaki iletişim süresi uzar. Dolayısı ile atış tabanlı bir oyun ise oyuncu ateş ettiğinde, PING süresi 0.5sn ise (500m.sn) hedefin bu kadar sürede fazlaca yer değiştirmiş olabileceği mutlaka takip edilmektedir.
PING süresi doğrudan internet bağlatısı ile ilgili olsa da, PC de olan herhangi bir sorundan dolayı komut gecikmesi yaşanması da muhtemeldir.
PING.png

PING süresi ana serverde oluşabilecek yığılmalardan dolayı da oluşabilmektedir.
İyi kurulum yapılmış bir PC de tüm donanımların doğru ve zamanında çalıştığı varsayımı ile hareket edersek, ping sorunlarının nelerden kaynaklanabileceği konusunda da duruma hakim olabiliriz.
ÖRNEĞİN:
Anakart sürücülerini ve sistem kurulumunu iyi yapmamış bir oyuncu CS gibi bir oyunu oynarken arka plan render işlemi için işlemci aşırı yükleniyorsa, işlemci başka komut işleyemeyeceği için PING komutunu da gönderemeyecektir. Yani işlemci TDP altında iken yeni bir komut verebilmek için işlemciden en azından 32bit'lik bir komutu gönderebilmesi için işlerini bitirmesi gereklidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,227
Son üye
kullanıcı2343

Yeni konular

Geri