Topraklı priz bağlantısı nasıl yapılır?

sen en iyisi bir elektrikçi çağır ve işi yaptır.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
nalburdan priz mi aldın ??? bak yaa.... sonrada elektrikçilerden yardım iste :) nalbura niye sormadın :))

eskisini sökerken not et toprak yani ortadakini doğru yere tak diğerleri önemli değil.

renklere göre yorum yapmak istemiyorum sarı yeşil topraktır normalde ama faz yapanıda gördüm o sebepten renge aldanırsın. kontrol kalemi ile hangisinde ışık yanıyor ise not et. enerjiyi sigortadan kes , o fazı ortaya takma yeter :)

Elektrikçinin işini elektrikçiye bırak derim ben enfazla 5 lira ödersin canından malından kıymetli değil
bir allahtan korkarım birde elektrikten ikiside gömeden çarpar

öncelikle eski prizi sökmeden kabloları rengini ve yerlerini not et.sonra eline bi kontrol kalemi al,sigortaları tek tek kapat,kontrol et,elektrik kesilince kabloları sök ve yeni aldığın prize tak.
Syg.

sarı yeşil renkte olan kabloyu prizin orta ucuna bağla diğer iki kabloyuda iki baştaki yere bağla

alemsin kardeşim gülesim yoktu.haklısında.
ya güzel ustam adamlar telefon telinden priz yapıyor sarı yeşile faz veriyor bu ülkede gelde bu işten anlamadan priz değiştirmeye kalk sigortadan nötür geçirip fazı sürekli veren adam var gel sigortaya güven işi bilmiyorsan bırakacan bilen birine ELEKTRİKÇİYİ ELEKTRİK ÇARPMAZ DİYE KURAL YOK ELEKTRİKÇİ İŞİ BİLİR ONA GÖRE TEDBİR alır
Birde
ÇIRAKLIĞINI YAPMADIĞIN İŞİN USTASI OLMAYACAKSIN...........

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri