Toplam gucu 50 Kw olan sıstem ıcın kablo secımı

Motorlarin hepsi herzaman tam yukte calismayacaklardir buyuk bir ihtimalle. Bu durumda talep yuzdesi degiskenini (0,9-0,8-0,7-0,6-...) de hesaba katarsak 35mm kablo gayet uygun olacaktir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
şöyle bir durumda var.bazı makınalar kalkış anına sistemden normal çektiği akımdan çok fazla akım çekebiliyor.motorların ne olduğunu bilmiyorum fakat kablo seçimi yaparken bunlarıda göz önünde bulundur.(örn. bazı kaynak makinaları kalkış anında normalde çektiği akımın 3 katı akım çekebiliyor)

Söyle bir durumda var Türkiye'de nerde tam voltaj alacaksın 380 i kendi trafomuz var boşta 385 yükte 368-370 e iniyor çıkış sebep 34.5 kv doğru gelmemektedir ama yazın herkes tatile çıkınca maşallah 385-390 yükte voltaj bu işte Türkiye gerçeği bunlarken ben bir üst kabloyu çekiyorum ısınma yapmadın diye

Sent from my iPhone using KontrolKalemi Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri