TIA Portal Aşırı İşlemci Kullanımı

merduino

Üye
TIA Portal V17 kullanıyorum. Daha öncesinde aynı bilgisayarda V15.1 kullanmıştım. V17 nedense aşırı işlemci kullanıyor. Fotoğrafta çalışan uygulamaları ekledim, kullanım 85 90 lara çıkıyor. Uygulamada bir yere tıklayınca donuyor ve bekletiyor. Nedenini bilen var mı acaba?

Edit:
i5-9300H
16 gb RAM
m.2 ssd

1693753974597.png

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
aynı sorun bendede vardı bayağı araştırdım fakat bişey bulamadım muhtemelen bilgisayarın yetersiz gelmesinden kaynaklı enson v17'yi silip v15 kurdum

aynı sorun bendede vardı bayağı araştırdım fakat bişey bulamadım muhtemelen bilgisayarın yetersiz gelmesinden kaynaklı enson v17'yi silip v15 kurdum
Birkaç yerde plcsim v17 de S7-1200 açınca böyle oluyor yazmışlar. S7-1500 açınca bu kadar cpu kullanımı olmuyor yazmışlar. Daha denemedim ben ama plcsim i kapatınca kullanım normal seviyelere düştü. Bi' çözüm bulamazsam ben de v15 e döneceğim sanırım.

cmdyi yönetici olarak çalıştırıp,
"wmic process where name="Siemens.Automation.Portal.exe" CALL setpriority 256" komutunu çalıştırabilir misiniz?

bilgisayarınız ile alakalı bir durum değil plcsim v17'nin ilk versiyonunda böyle bir hata mevcut

cmdyi yönetici olarak çalıştırıp,
"wmic process where name="Siemens.Automation.Portal.exe" CALL setpriority 256" komutunu çalıştırabilir misiniz?

bilgisayarınız ile alakalı bir durum değil plcsim v17'nin ilk versiyonunda böyle bir hata mevcut
Böyle bir cevap verdi.
1693818560977.png

Evet öyle yapmışım :). Bu şekilde cevap verdi. Tekrar baktığımda CPU kullanımı düştü. Donmalara da rastlamadım. Teşekkür ederim. Her açtığımda yazmam gerekir mi?
gerekli olacağını zannetmiyorum. fakat komutu hazır bir notepad de bulundurmanızda fayda var

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri