Termostata kontaktör bağlantısı yardımı

3tf42 siemens 380V gözüküyor ama 16A 220 volt olanından alicam heralde
yok bobini 220v olanı alacaksın.(onların farklı voltajları var.220-110-48-24v)güç kontaklarından istediğin voltajı dolaştırırsın.220 veya 380.rezistansın çekeceği akımdan dolayı 3tf42 al dedim sen malzemeyi alırken 3tf42 olacağını belirt onlar verirler zaten.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yok bobini 220v olanı alacaksın.(onların farklı voltajları var.220-110-48-24v)güç kontaklarından istediğin voltajı dolaştırırsın.220 veya 380.rezistansın çekeceği akımdan dolayı 3tf42 al dedim sen malzemeyi alırken 3tf42 olacağını belirt onlar verirler zaten.

yardımlarınız için geçekten çok teşekkür ederim bir şey daha sormak istiyorum elimde SAYPORT SC12D10 4 kutuplu 20A 5.5kw yazan kontaktörlerden var acaba bu kontaktörler olurmu olmazsa sizin dediğinizden alicam.

Ekli dosyalar

• chint3220vac1.jpg
    chint3220vac1.jpg
    9.3 KB · Görüntüleme: 16
Selam
ben 2 adet kuluçka makinası yaptım yardıma ihtiyacın olursa özelden mesaj at
kontaktör kullanma sıkıntı yaşarsın tecrübe
onun yerine 8 pinli röle kullan daha sağlıklı.
yapacagın makina içi büyük olmasın çok iyi izole et.

O kontaktoru kullanma siemens al kalite acisindan soyluyorum bu elindeki kisa surede kontaklari bozulur arkadasin dedigi roleyi de kullanma bence kullandigin rezistans 9 amper ceker role olmaz yani roleyi kuc devresinde kullanamazsin.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yardımlarınız için geçekten çok teşekkür ederim bir şey daha sormak istiyorum elimde SAYPORT SC12D10 4 kutuplu 20A 5.5kw yazan kontaktörlerden var acaba bu kontaktörler olurmu olmazsa sizin dediğinizden alicam.

Olur arkadaşım, olur. Elinde varsa değerlendir. Boşuna para verme, ısıtıcı rezistansın 220 V. ise kontaktör ana (3) kontaklarını köprülersen kontaktörün daha fazla güç/akım taşır. Role kullanma, kontakları zayıf kalabilir. Kontaktörün 2000 W. ısıtıcıyı rahat taşır.

Kontaktör kullanmamızın nedeni de ısıtıcının çekeceği akımı rahatça taşıyabilmesi ve herhangi bir kısa devre oluşumunda termostat kontağının zarar görmemesi.

Kuluçka makinasının kapasitesi (hacmi) küçükse kontaktörle ısıtıcı yerine yüksek wattlı akkor flamanlı (bildiğimiz normal ampul) lamba bağlasan bile içeriyi ısıtabilir. Çoğu kişi ısıtıcı yerine ampul kullanıyor. :)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri