Termik (Motor koruma) sürekli atıyor.

Arkadaşlar Merhabalar. 0.18 kW değerli trifaze motor mevcut. Belirli aralıklarda atıyor. Motora gelen 3 fazdan 1 ve 2.si 380 voltta gözüküyor 3.de 220 civarı cekiyor. Motor kalkışa geçmeden 20 saniye içinde termiği attirıyor.Sargılara zarar vermesin diye kapatıyorum bende. Plc sistemi ile kontrol ediyoruz ve Bu motorun bağlı olduğu termik ve kontaktörden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Sizce sorun nedir ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba,

Fazları tek tek nötre karşı ölçün, sanırım fazınızın biri eksik geliyor. Kontaktör kontakları da sorunlu olabilir kontaktörden önce de sorun olabilir. Motordan başlayarak fazın nerede kesildiğini bulmanız gerekli. Sigorta giriş çıkışında 3 faz var mı? Termik giriş çıkışında 3 faz var mı? Kontaktör giriş çıkışında 3 faz var mı tek tek kontrol edilmeli.

Saygılarımla.

Sigorta termik ve Kontaktorun giris cikislarinda tam degerleri goruyorum.Sorun yok. Aynı motordan 2 tane var. Birinde Fazlar arası 380. Faz nötr arası 220 iken . İşte diğerinde faz faz arası düşük gözüküyor. Muhtemelen termik kontaklarında bir yanık olduğunu düşünüyorum

igorta termik ve Kontaktorun giris cikislarinda tam degerleri goruyorum.Sorun yok. Aynı motordan 2 tane var. Birinde Fazlar arası 380. Faz nötr arası 220 iken . İşte diğerinde faz faz arası düşük gözüküyor. Muhtemelen termik kontaklarında bir yanık olduğunu düşünüyorum
Sorunu tam net anlayamadım. Tek kontaktörden 2 motoru mu çalıştırıyorsunuz. Yoksa 2 ayrı termik ve kontaktör var. Bunlardan bir tanesi düzgün çalışıyor da diğeri atıyor mu?

Motorun bağlantısı etiketine göre düzgün mü? Eğer yanlış bağlamış olursanız da fazla akım çektirip attırıyor olabilir.

şte diğerinde faz faz arası düşük gözüküyor.
Motor çalışınca mı düşük görünüyor. Yoksa Motor çalışmadığı esna da mı?

Sorunu tam net anlayamadım. Tek kontaktörden 2 motoru mu çalıştırıyorsunuz. Yoksa 2 ayrı termik ve kontaktör var. Bunlardan bir tanesi düzgün çalışıyor da diğeri atıyor mu?

Motorun bağlantısı etiketine göre düzgün mü? Eğer yanlış bağlamış olursanız da fazla akım çektirip attırıyor olabilir.

Motor çalışınca mı düşük görünüyor. Yoksa Motor çalışmadığı esna da mı?
Motor çalıştığı esnada düşük gösteriyor. Ayrıca 2 motorunda kendine ait termiği ve kontaktörü bulunuyor. Etiket değerlerine de uygun gibiydi ama net bakmam lazım tabi. Ayarlı buton ile kontrol etmeye çalıştığımızda ilk kalkışını kendi yapamıyo. Kalkışta biraz destek veriyorum öyle çalışmaya başlıyor motor .
Termigi atan motora 3fazin ikisi ulaşıyor.
Evet ilk kalkışı kendi yapamıyor bu yüzden

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri