Termal kamera tavsiyesi

Testo 869 ile 1,5m mesafeden görüntü bu şekilde. Hat akımlarını da altlarına yazdım.

1688390122036.png

1688391083041.png

Son düzenleme:
Alet,su kaçaklarınıda buluyormuş.:oops:
Evet su kaçağında da işe yarayabiliyor. Yerden ısıtma sistemi kollektöründeki vanaların nereleri kontrol ettiğini bu aletle bulmuştum. Üst katımdaki su kaçağını tespit etmek için kullandım ama bulamamıştım çünkü kaçak yokmuş:) meğer tuvalet taşı çatlakmış her sifonda su bana damlıyordu. Ayrıca binanın izolasyon durumunu, ısı kaçaklarının nereden olduğunu vs. bulmada da olmazsa olmaz. Etüt yapanların gözü kulağı.

butünü değerlendirmede termal kameralar şahane iş görüyor. kablo-bara bağlantıları ve kontak noktaklarında oldukça iyi sonuçlar alınabiliyor. mekanik aksamlarda sıcaklık merkezi ve yayılımı konusunda oldukça yararlılar. Kestirimci Bakım faaliyetleri için artık olmazsa olmaz bi yer edindiler. yanlız bununla fazla akım çeken fazın tespit edilmek istenmesi bana biraz garip geldi. nedenini bilmesem de dijital termometre (laserli) böyle bi arayış için hem daha ucuz hem daha uygun olmaz mı?!

Fazlar üzerine bağlanan , halat tipi akım
trafosu ! vericili olabilirmi diye aklıma
takılıyor ?

takılıyor ?
Üstteki fotoğrafta hat akımlarını ölçtüğüm pens ampermetre tamda belirttiğiniz gibi vericili bir alet. Muhtemelen halat tipi akım trafosununda vericili olan bir çeşidi vardır ama çok ucuz olacağını sanmam.
1688394911746.png

takılıyor ?
Üstad, böyle bir "Wifi Energy Transmitter" mi? demek istediniz.
current trans.jpg

Wifi veya Zigbee haberleşme var ortalama 3000TL (200Amper için) civarında. Yanlış anlamadım umarım.
Saygılar
current trans2.jpg

Son düzenleme:
Sadece özel akım trafosu.Ve özel ölçü aleti.Akım trafosu,fleksi tipi ve kısa süre-
de monte / demonte edilebilir tip.Flex,
ektekine benziyor ve baraya / kabloya
geçiriliyor.

Ekli dosyalar

• İ Flex.jpg
    İ Flex.jpg
    246 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar