televizyon prizi değişimi

redskymuscular

Katılımcı Üye
Merhaba,

Karasal prizimizi
https://www.google.com.tr/search?q=...ODMwvXrHD_hryGQ02pXTQ8=#imgrc=n-ERg-YOPVFUPM:

uydudan yayın alabilmek için lnb prizine dönüştürmek istiyoruz.
https://www.google.com.tr/search?q=...hWNKCwKHZrNAoQQ_AUIBigB#imgrc=fW1-ElJzZj02MM:

sadece prizi değiştirmek yeterli olur mu? yoksa kablosunun da değişmesi gerekir mi?

teşekkürler

Priz sadece bir standarttır. İsterseniz prizi söküp kabloları direk bağlayın yine yayın alırsınız ama burada önemli olan nokta (karasal dediğiniz sanırım normal antenden bahsediyorsunuz) anten ve uydu kavramları farklı olduğu için yayını taşıyan kablodan ziyade yayını veren cihazların değişmesi gerekir. Yani antenin duvardaki prizini f konnektör prizine değiştirmeniz yeterli olmayacaktır. Bunu uyduda kullanabilmek için anteninde çanak ve lnb ye dönüştürülmesi gerekir. Kısaca anteni söküp yerine uydu takımının (çanak ve LNB) takılması gerekir.

Yani sizin anlattığınız ve benim anladığım kadarı ile siz normal soğuk su şebekesinden (antenden) sıcak su (uydu yayını) alabilmek için sadece musluğu değiştirsek olur mu diyorsunuz. Tabi bununda cevabı malum..:)

Yani sizin anlattığınız ve benim anladığım kadarı ile siz normal soğuk su şebekesinden (antenden) sıcak su (uydu yayını) alabilmek için sadece musluğu değiştirsek olur mu diyorsunuz. Tabi bununda cevabı malum..:)
priz gibi antenin de değişeceğini biliyorum. daha doğrusu yüklenici firma kablo çekmiş çatıya ve karasal priz bağlayıp bırakmış. yukarda kablolar boşta.
ben yukarıya zaten çanak antek taktıracağım. geriye prizi değiştirmek kalıyor. Kablodan da gerekiyor mu emin olamadım.
Aydınlattınız.
Sağolun

Bunu söylemek zor.. Bir kaç evde bahsettiğiniz değişimi yaptım sorun şuki,

Bazı evlerde çatıdan daireye gelen kablolar çok kalitesiz ince bu kablolar ilgili yayını aşağıya iletirken çok kayıplar oluyor. Ama yinede bahsettiğiniz şekilde mantıken pirizi değiştirip yukarıya uydu anteni bağlayıp kullanabilirsiniz.

Kablonuz çok kalitesiz ise yayın kalitesinde düşme goruntude yada bazı kanallarda kırıklanma olabilir.

Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,257
Kullanıcılar
450,082
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri