televizyon kumandası tasarımı

gurdalo

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Görsel sanatlar tez projem için bir fikrim var, fakat teknik konularda zayıf olduğum için bu fikrin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği hakkında ikileme düşmüş durumdayım.
Eski tip tüplü bir televizyon ve onun uzaktan kumandasını düşünün. Mesela kanal değiştirme tuşuna bastığımda sesin açılmasını , kapatma tuşuna bastığımda kanalın değişmesini istiyorum. Yani kumandanın sağladığı fonksiyonların üzerindeki tuşlara göre değişmesini istiyorum. Bunu nerede ve nasıl yaptırabilirim? Aşağı yukarı ne kadar tutar? Bu konularda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

çok zor değil aslında,bi elektronikçiye gidiceksin,burda anlattığın gibi ona anlatıcaksın aynen,sonra o da sana kumandanın içindeki aynı malzemelerden yeni bi kart yapıcak ve kumanda kutusunun içine yerleştiricek okadar. valla fiyat veremem ama aşırı uçuk bişey olcağını sanmıyorum. bide konu elektronik başlığında olsa daha yakışırmış bence :) otomatik kumanda başka bisey

satılıyor sanırım onlardan al bi taneeğer yeni alacaksan üzerini biraz kurcala çizde hoca sen yaptın sansın :)

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri