Telemeqanique Altivar 71

DUACILI

Üye
selam ustalar
1 adet altivar 71 sürücü ile 4 adet 2 kw 100 hz motoru 75 hz de calıstırıyoruz
ama motorlar 1 hafta gibi kısa bir sürede yanıyor tahminimce sürücü ayarlarında bir problem var bu ayarları nereden ve nasıl yapmam gerekiyor yani hangi değerleri değiştirmem lazım
motorlar vibrasyon motorları
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Anladığım kadarıyla 4 motor tek bir sürücüden yolveriliyor şimdi öncelikte driver in akım sınırlarında trip etmesi gerekmekte ama akım ayarları yanlış ayarlanmış olabilir eğer akım ayarları doğruysa sorun şu olabilir sürücü demeraj akımlarında kontrolü akım sınırını gözeterek yapmayabilir ben atv 71 i bilmiyorum ama schneiderden bunu öğrenebilirsin ve motorların sürekli dur kalk ile çalışıyorsa demeraj akımlarından dolayı motorlar tahrip oluyor olabilir motorların nasıl çalıştığını detaylı olarak anlatırsan sana yardımcı olabilirim eğer sorun dediğim gibiyse sürücünün özelliklerini incelemek lazım ama emotron sürücü kullanırsan onunla motoru şalt özelliği sayesinde akım kontrollü kaldıra bilirsin.

Anladığım kadarıyla 4 motor tek bir sürücüden yolveriliyor şimdi öncelikte driver in akım sınırlarında trip etmesi gerekmekte ama akım ayarları yanlış ayarlanmış olabilir eğer akım ayarları doğruysa sorun şu olabilir sürücü demeraj akımlarında kontrolü akım sınırını gözeterek yapmayabilir ben atv 71 i bilmiyorum ama schneiderden bunu öğrenebilirsin ve motorların sürekli dur kalk ile çalışıyorsa demeraj akımlarından dolayı motorlar tahrip oluyor olabilir motorların nasıl çalıştığını detaylı olarak anlatırsan sana yardımcı olabilirim eğer sorun dediğim gibiyse sürücünün özelliklerini incelemek lazım ama emotron sürücü kullanırsan onunla motoru şalt özelliği sayesinde akım kontrollü kaldıra bilirsin.

üstad çok teşekkür ederim bgün makinaya bakmaya gideceğim o zaman motorlarin çalişma araliklari ve süreleri hakkında bilgi sahibi olacağım edindiğim tekrar foruma yazarım .

iyi çalışmalar bol kazançlar ..

Motor bağlantısınıda kontrol etmen gerekebilir.mesala motor çalışma gerilimi kaç volt,sürücü çıkışı kaç volt.

kolay gelsin ncr parametresine bi bak Nominal motor akımı tLIM motor moment sınırı tLIG genel moment sınırı lc2 cl1 cl2 akım sınırları ayarları bunları düşürmen gerekir

merhaba
tek sürücüden 4 paralel motor calıştırma durumunda cihaz motor korumasını girilen güç ve akım değerine göre yapar asırı akımlara izin verir.Paralel bağlı motorların korumalarını ekstra olarak termik-manyetikle yapmak zorundasın.ayrıca motor nominal akımlarına ve calısma akımlarına,motor bağlantı tipi ve gerilimleri de cok önemli

1)motorlar kaç devir
2)motorlar aynı markamı? marka ne
3)motorların her birinin çektiği akımlar nedir?
4)motorların bağlandığı yer stabilmi
5)motor bobinlerinin omajları birbirine eşitmi
6)yandıktan sonra sarım yapılan yer motorun kendi fabrikası mı

selam ustalar
1 adet altivar 71 sürücü ile 4 adet 2 kw 100 hz motoru 75 hz de calıstırıyoruz
ama motorlar 1 hafta gibi kısa bir sürede yanıyor tahminimce sürücü ayarlarında bir problem var bu ayarları nereden ve nasıl yapmam gerekiyor yani hangi değerleri değiştirmem lazım
motorlar vibrasyon motorları
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

bence burada sorulması gereken soru motorlar yıldızmı yoksa ucgenmı baglı?

slm 2 kw motor bence yıldız baglı olması lagzım 75 hz çok fazla 60 hz normal olmalıdır

arkadslar benm bu 71 le 61 in kullnma kılavuzunu ındrmem gerekıo bana yardımcı olabılrımsınz ??

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri